Arkeologlar 2000 Yıllık Et Çorbası Kalıntısı Buldu

Arkeologlar 2000 Yıllık Et Çorbası Kalıntısı Buldu

Yetkililer, perşembe günü, Çin’in Henan eyaletinde yapılan arkeolojik kazılar sırasında, içerisinde 2000 yıldan daha fazla bir süre öncesinde hazırlan

Efes ve Limyra kazılarının durdurulması bilime verilmiş cezadır
Bir Mezar Odasında Konfüçyüs’ün Portresi Bulundu
Şehir Surları Onarılırken Roma Kulesi ile Karşılaşıldı

Yetkililer, perşembe günü, Çin’in Henan eyaletinde yapılan arkeolojik kazılar sırasında, içerisinde 2000 yıldan daha fazla bir süre öncesinde hazırlanmış et çorbası bulunan bir geminin keşfedildiğini bildirmişlerdir.

Efe haberinde,  pazartesi günü Xinyang yakınlarında bulunan Chengyang bölgesinde arkeolojik mezarda içerisinde sığır kemikleri ve diğer malzemeler de olan sulu bir yemeğin bulunduğu bildirilmiştir.

cinde-corba
Arkeologlar, çorbanın kesin tarihini vermedikleri gibi, mezarda bulunan diğer eşyalar hakkında da bilgi vermemektedirler. Ancak, bölgesel arkeoloji enstitüsüne göre, kalıntıların, Çin’de M.Ö. 700-200 yılları arasında var olan krallıklardan biri olan eski Chu devletine ait olduğu bilinmektedir.

Enstitü, perşembe günü, şu anda uzmanlar tarafından araştırılmakta olan garip görünümlü çorbanın görüntülerini Weibo hesapları üzerinden (Twitter sitesinin Çinuyarlaması)  yayınlamıştır.

corba

Arkeologlar “En İyi Korunmuş” Bronz Çağı Evlerini Keşfetti

Çeviri: Gülnihal Kafadar

Kaynak: newkerala

COMMENTS

DISQUS: 0

HABER BÜLTENİ

15000onon