21. Yüzyılın Nostradamus’u Baba Vanga’dan 2018 Kehanetleri

Bulgar kahin, 15 yıl önce birçok insanın şaşırtıcı derecede doğru ve ürpertici bulduğu tahminler yürüttü

0 1.269

Baba Vanga 21. yüzyılın Nostradamus’u olarak anılır.

Bulgar kahin, 15 yıl önce birçok insanın şaşırtıcı derecede doğru ve ürpertici bulduğu tahminler yürüttü.

Bulgar kahin, çocukken tamami bir körlük yaşadı. Ancak, bir şekilde, 9 Eylül terör saldırılarınıi, 2004 Noel Ertesi tsunamisini öngörebildi ve on yıllar önce terörist grup ISID konusunda dünyayı uyardı.

Baba Vanga Kimdir?

1996’da 85 yaşında yaşamını yitiren Baba Vanga normal ve mütevazi bir yaşam sürdü. Anavatanı olan Bulgaristan’daki insanlar, onu binlerce insana yardım etmiş bir şifacı olarak görüyorlar.

İddia ettiği iyileştirme becerilerinin yanı sıra, birçok insan onu gezegenimiz tarihindeki en karanlık çağlardan bazılarını öngörebilen bir kahin olarak görüyor.

Onun ruhani güçlerine inananlar, bu Kör Kahinin olayların yüzde 85’ini kesin olarak tahmin ettiğini iddia ediyor.

Birçoğu, Baba Vanga’nın geleceği gördüğüne inanmakla kalmıyor, bu Kahinin insanları iyileştirme becerisine sahip olduğuna, zengin ve güçlü kişilerin kurtarıcısı olduğuna da inanıyor.

Antik Dünya Kehanetleri Üzerine Yazılarımıza Buradan Ulaşabilirsiniz

Geleceği görme gücü

Peki, gelecekteki olayları nasıl tahmin etti?

Gelecekteki olayların ilk görüntülerin, korkunç bir fırtınadan sonra Baba Vanga’ya geldiği düşünülüyor.

Geleceği görebilme ve doğaüstü güçlerle bir kadını iyileştirme olayından sonra, devlet başkanları, bilim adamları, tarihçiler ve hatta Bulgaristan’a sadece onu görmek için gelen aktörlerin danıştığı insan haline geldi.

Tıpkı Nostradamus gibi, kimsenin tahmin etmediğini gördü.

Güneş ve Ay Tutulmaları İçin Yapılan Kehanetler Burada

Baba Vanga’nın gördüğü birçok olaydan biri ise 11 Eylül’de gerçekleşen New York’taki terör saldırısı. Şaşırtıcı bir şekilde, 1989’daki saldırıyı önceden tahmin etti;

“Korkunç, korkunç! Amerikan kardeşler (ikiz kuleler), çelik kuşların saldırısına maruz kaldıktan sonra yıkılacak. “Kurtlar çalılıkta ulayacak ve masumların kanları dökülecek.”

Ayrıca 2000 yılında Kursk Rus Denizaltısının trajik kaderini de öngörmüştü;

“Yüzyılın başında, 1999 yılının ya da 2000 yılının Ağustos ayında Kursk suyla kaplanacak ve tüm dünya göz yaşına boğulacak.”

Baba Vanga’ya göre, 2018’de bizi neler bekliyor?

Baba Vanga’nın orijina kehanetleri, on yıllar önce yazılmış olup hiçbir yerde bulunmamaktadır.

Newsweek’in belirttiği gibi, Kör Kahin, Venüs’te Dünya’nın kardeş gezegeni olacak “yeni bir enerji formunu” keşfedeceğimizi iddia etti.

Hititler’den Günümüze Anadolu’da Kehanet Yazımızı Mutlaka Okumalısınz

Ama Venüs’te ne tür bir enerji bulabiliriz?

Venüs’ün yüzey araştırmalarını yapan North Carolina State Üniversitesi’nden bir gezegen jeologu Paul Byrne, Newsweek’e verdiği röportajda: ”Venüs, çalışmak için doğal bir yer, çünkü bizim gezegenimize çok benziyor.” dedi. Venüs ve Dünya gerçekten birbirine benzer gezegenlerdir, benzer yoğunluklara ve hatta benzer yer çekimine sahiptirler. Ancak bu benzerliklere rağmen, Venüs Dünya’dan biraz daha farklıdır. Komşu gezegenimiz aşırı derecede sıcak, kavurucu bir gezegendir ve orada bir gün bir yıldan daha uzundur.

Ayrıca, Venüs üzerindeki atmosfer son derece toksiktir, çünkü neredeyse tamamen Karbon Dioksitten üretilmiştir.

Kör Kahin ayrıca, 2018 yılında, Çin’in süper bir dünya gücü haline geleceğini ve sürekli değişen ekonomisiyle ABD’yi geride bırakacağını öngördü.

Baba Vanga’nın kehanetleri, yoruma açık mı?

Burada, kehanetlerle ilgili şüpheniz olması normal.

Baba Vanga tarafından yapılan ve 10 yılı aşkın bir süredir interneti dolaştığı iddia edilen kehanetlerin bir listesi var. Bu ‘yorumlar’ın bir kaynağı yok ve çoğu kez bahsedildiği gibi Balkanların Nostradamus’una geri dönmek zor. Kör Kahin yarı okur-yazar olduğu için, inançlarını ve kehanetlerini yardımcıları yazıyordu.  Bu metinlerin Bulgaristan’ın herhangi bir yerinde bulunma ihtimalini var ancak, muhtemelen, biz hala onlarla çevrimiçi bir ortamda rastlamadık.

Forbes tarafından yazılan bir makalede belirtildiği gibi, bu kehanetler basit ve iki adımlı bir süreçle işliyor:

İlk olarak sözü edilen kahin, gelecek hakkında konuşuyor ve bunlar muğlak, yoruma açık iddialar. Sonra, ona ‘inanan’ veya ‘yorumcu’ biri, Dünya tarihindeki olayları geniş çapta inceliyor ve bu kehanetlere uyan birkaç olay buluyor.

Antik Sırlar Hakkında Tüm Detaylara Buradan Ulaşabilirsiniz

Yazı ve Düzenleme: Özge Sertbaş

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.