Nereye Dergisi
Arkeoloji, Tarih, Gezi, Seyahat ve Yaşam Kültürü Dergisi

Büyük Piramidin Yeni Yapılan Kopyası Mistik Enerji Saçıyor

Araştırmacılar 13 metrelik yüksekliğe sahip bir piramit inşa etti ettiler ve etkisini ölçmeye başladılar. Çıkan sonuçlar inanılmaz şekilde olumluydu ve herkesi şaşırttı.

0 11.187

Yüzyıllardır akademisyenler, piramitlerin güçlü yöneticilerin gömülmeleri için mezar olarak hizmet etmek için inşa edildiğine inanıyorlardı.

Binlerce yıldır dünyanın dört bir yanındaki eski uygarlıklar gökyüzüne ulaşan görkemli yapılar inşa ettiler.

Şimdiye kadar yapılmış en ünlü piramitler eski Mısır’da inşa edildi.

Giza’nın Büyük Piramidi, dünyada şimdiye kadar yapılmış en muhteşem piramitlerden biridir. Ancak, pek çok kişinin inandığının aksine bu en büyük piramit değildir.

Rusya

Tüm Özellik Eski Mısır’ı Taklit Ediyor

Meksika’da antik kültürler aynı derecede etkileyici anıtlar inşa etti. Cholula’nın Büyük Piramidi, hacim bakımından gezegen yüzeyindeki en büyük piramit olarak kabul edilir. Fakat nereye bakarsanız bakın, uzak geçmişte dikilmiş piramitlerin benzerlerini bulacaksınız, sanki binlerce yıl önce, eski inşaatçılar bu devasa yapıları inşa etmek için aynı planı kullandılar. Ve piramitler gizem ile eşdeğer tutulduğundan, birçok insan neden piramitlerin atalarımız için çok önemli olduğunu anlamaya çalışmışlardır. Orta Amerika’da sadece binden fazla piramit vardır. Çin’de ise 300 piramit ve Sudan’da 200’den fazla piramit var.

Dünya çapında sayısız piramit bulunmaktadır. Mısır sadece yaklaşık olarak 120 piramite sahip.

Ukraynalı bir bilim adamı, piramit “gizem” inin derinliklerine inmeyi denemek için, bu görkemli yapıyı incelemeye ve piramitlerin inandığımızdan çok daha büyük bir amaca yönelik bir şans olup olmadığını araştırmaya karar verdi.

10 yıldan fazla bir süredir merakla piramitleri inşa eden ve araştıran, Ukraynalı fizikçi Dr. Volodymyr Krashnoholovets, uzun zamandır bu eski yapıtların büyüsüne kapılmıştı. Piramitlerle ilgili inanılmaz ayrıntıları keşfetti.

En büyük piramitler
İlgili Yazılar

Rus hükümeti tarafından onaylanan, Moskova dışında 144 metrelik bir piramit oluşturdu. Piramitlerin arkasındaki gizemi nihayetinde kırdığına ve neden inşa edildiklerini keşfettiğine inanan bir adamdı ve ona göre aşağıdakiler piramitlerin etkileri hakkındaki keşiflerinin bir özetidir;

1. Organizmaların bağışıklık sistemi iyileşti (kan lökosit bileşimi arttı).
2. Geliştirilmiş doku rejenerasyonu.
3. 1-5 gün boyunca piramidin içinde saklanan tohumlar üretimde % 30-100’lük bir artış göstermiştir.
4. Seliger Piramidi Gölü’nün yapımından kısa bir süre sonra, bölgenin üzerinde ozonun belirgin bir iyileşmesi kaydedilmiştir.
5. Piramit araştırma alanlarının yakınındaki depremsel aktivite, şiddet ve büyüklük açısından azalır.
6. Şiddetli havaların piramitlerin çevresinde de azaldığı görülmektedir.
7. Güney Rusya’da (Bashkiria) inşa edilen piramitlerin petrol üretiminde daha az yoğun hale gelmesiyle birlikte % 30 oranında pozitif bir etki yarattığı ve Moskova Petrol ve Gaz Akademisi tarafından yapılan testlere göre petrol kuyularının veriminin arttığı görülmüştür.
8. Piramit enerji alanına maruz kalan tuz ve karabiberi yutmuş 5000 mahkum hakkında bir çalışma yapılmıştır. Test denekleri, büyük oranda azaltılmış bir şiddet sergiledi ve genel davranış daha da gelişti.
9. Standart doku kültürü testleri virüsler ve bakteriler tarafından enfeksiyondan sonra hücresel dokunun hayatta kalmasında bir artış göstermiştir.
10. Radyoaktif maddeler piramidin içinde radyasyon seviyesinin azaldığını göstermektedir.
11. Kondensatörlerin (kapasitörler) kendiliğinden şarj edilme raporları vardır.
12. Fizikçiler süper iletkenlik sıcaklık eşikleri ve yarı iletken ve karbon nanomalzemelerin özelliklerinde önemli değişiklikler gözlemlemişlerdir.
13. Piramidin içindeki su eksi 40 santigrat dereceye kadar sıvı halde kalır ancak herhangi bir şekilde delinir veya çarparsa anında donar.

İnşa edilen kopya piramit

Bir Kopya İnşa Etme

1970’lerde Jim Onan adında bir adam, Wisconsin Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen eski Mısırlıların piramitleri enerji üreten makineler olarak kullandığını iddia ettiği bir araştırmayı keşfetti.
Onan, piramidin enerjisel özelliklerini yeniden yaratmaya çalışan bir dizi deney yapmaya karar verdi.
Sonunda birkaç küçük piramit inşa etti ve evinin etrafına yerleştirdi. Raporlara göre, arkadaşları ve aileleri kısa bir süre sonra piramitlerin yakınında yaşadıklarında bazı garip durumlar fark etmeye başladılar. Onan tarafından inşa edilen daha küçük piramitlerin zirvesinden gelen bir tür enerji girdabı ürettiği iddia ediliyor.

Sonunda Onan ve arkadaşları daha da büyük bir piramit inşa etmeye karar verdiler. 13 metrelik yüksek bir yapı inşa etti ve piramidin içindeki bitkileri dikmek için bir botanikçiyi çağırdı.

İddialara göre, bitkiler piramidin içinde 3 kat daha hızlı büyümüşlerdi, daha sonra normal olarak büyüyeceklerdi. Onan’ın Mısır’ın piramidinin büyüklüğünün 1/9’ u kadar olan tam bir kopya inşa ettiği söyleniyor.

Raporlar, Onan’ın yapıtının bakımında çalışan ‘Ralph’ adında bir adamın, piramit üzerinde çalışırken her gün kaynak suyu içtiğini öne sürüyor. İddia edildiğine göre Ralph yüksek tansiyonu ortaya çıktı.
Sonunda, Ralph kan basıncının düşmeye başladığını fark etti. Söylenti yayılmaya ve insanlar “mucize” suyu içmek için Onan’ın gizemli piramidine gelmeye başladılar. Birçok insan daha iyi hissettiğini ya da bazı rahatsızlıklarının iyileştiğini iddia etti. Bu, plasebo etkisi (madde üzerindeki zihin) olabilir veya suyun yaşam enerjisi olduğunu bildiğimiz gibi geçerliliği de olabilir.

Onan tarafından inşa edilen konut gerçekten dikkat çekicidir. Kral Tutankhamun’un 50 metrelik bir heykeline ve büyük bir metal palmiye ağacına sahiptir. Altın piramit ev, bir Amerikan dönüm noktası haline geldi.

Çeviri: Belgin Avşar


Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More