Nereye Dergisi
Arkeoloji, Tarih, Gezi, Seyahat ve Yaşam Kültürü Dergisi

Uydu Görüntüleri Çin Çöllerindeki Uzaylı Sembollerini Açığa Çıkardı

Bu gizemli semboller, bir çeşit yabancı kod mu içeriyor? Uydu görüntüleri gizli üslerin kanıtı mı? Gizli uzaylı üsleri belki de… Tüm fotoğrafları yazı içerisinde bulabilirsiniz. Yorum sizlerin.

0 5.614

‘’Hakikati uzaklarda aramayın’’ derler.

Gezegenimizin yüzeyi binlerce, hatta on binlerce yıl öncesine dayanan gizemli antik yapılarla dolu. Bunlar, modern teknolojiyi kullanmadan büyüleyici yapılar inşa eden ve onların günümüze dek ayakta kalmasını sağlayan, eski toplumların adeta birer kanıtı. Örneğin, Peru’daki Nazca çizgileri, Nazca çölündeki kuru zemine oyulmuş yüzlerce esrarengiz sembol ve hayvan figürlerini içeriyor. Kimse tam olarak ne anlama geldiklerini bilmiyor. Dünyanın öbür ucunda, Kazakistan’da da benzer figürlerle karşılaşıyoruz.

Nazca Çizimleri Yazı Dizimizi Mutlaka Okumalısınız

Uzay Arkeolojisi Yazılarımıza Buradan Ulaşabilirsiniz

Bu harika yapılar, binlerce yıl öncesinde yaratılmışken, yeni çekilen uydu görüntüleri, dünyanın dört bir yanındaki meslektaşların ilgisini uyandırdı.

Bu kez Çin’deki uzak bir çölü inceliyoruz ve Dünya yüzeyinde bulunan, bu gizemli yapı ve işaretlerin ne anlama geldiğini merak ediyoruz.

Bazı UFO uzmanları ve UFO avcıları, esrarengiz izlerin aslında Dünya’daki gizli yabancı üsler ve gizli uzaylı sembollerinin izleri olduğunu iddia ediyorlar. Son zamanlarda, insanlar Google Haritalar’dan elde edilen 18 adet uydu görüntülerini tartışmak için Reddit’e doluşmuş durumdalar ve Çin’in ortasındaki bu gizemli ve yabancı görünümlü izlerin neyi temsil ettiği ile ilgili açılan başlıklara yüzlerce yorum yapıyorlar.

Görüntüler hararetli bir tartışma başlattı. Pek çok kullanıcı, Çin hükümetinin, diğer dünya güçleri ile birlikte, dünya dışı varlıklarla iletişim kurabileceğini ve hatta dünya dışı teknolojileri kullanıp kullanamayacağını merak ediyor.

Reddit’te tartışılan bu başlık, bir sürü yorum topladı:

‘’Hükümetlerin bunun farkında olduğu kuşkusuz.  Eğer bulmak kolaysa… Ama sanıldığı kadar da ilginç değilse lanet olsun! ‘’

Antik Sırlar ve Gizemler Yazılarımızın Tamamına Buradan Ulaşabilirsiniz

“Sahnenin arkasında ne olup bittiğini;  çoğunlukla karanlıkta tutulan kitleler, büyük hükümetler ve kilit aktörler (özellikle de yüksek askeri çevrelerdeki ve istihbarat kurumlarındaki aktörler ve muhtemelen bazı politik aktörler ) biliyorlar.”

‘’Bugünlerde dünya dışı varlıklarla iletişim kurduğumuz konusunda ciddi şüphelerim var. IMO[1], İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra kuantum mekaniğinde bazı çılgın keşifler yaptı ve sonrasında örtbas etti. Ya da belki Naziler UFO’larla nasıl iletişim kuracaklarını biliyorlardı, sonra da onların bilim adamlarını aldığımızda bu işi bizim için yaptılar. ”

Reddit üzerinde pek çok yorumcu, sahnenin arkasında bir şeyler döndüğü konusunda hem fikir. Toplumun bilmediği bir şeyler… Sadece Çin’de değil, dünyanın başka yerlerinde de var olan bir şeyler…

Bir başka Reddit kullanıcısı şu yorumda bulundu: ‘’ ‘’ Dünya dışı temaslar yapılmışsa ya da onların teknolojisi değerlendirilip, tersine mühendislik uygulandıysa, bu muhtemelen tüm büyük aktörler (ABD, Rusya, Çin, muhtemelen Almanya, Fransa, İngiltere…) ve çeşitli küçük aktörler, o tekniğe erişebilir ve dünya dışı varlıklarla iletişime geçebilir demektir. ”

Gizemli Heykelcikler Antik Çağ Astronotlarını Mı Tasvir Ediyor?

İlgili Yazılar

İşte o uydu görüntüleri:

Peki, ya sizin yorumunuz nedir?

Bu gizemli semboller, bir çeşit yabancı kod mu içeriyor? Uydu görüntüleri gizli üslerin kanıtı mı?

Gizli uzaylı üsleri belki de…

Yoksa meraklı gözlerden gizlemek için, uzak bir bölgede inşa edilen başka bir askeri üsse mi bakıyoruz?

Bazı Reddit kullanıcıları ise bu işaretlerin, casus uyduların ölçümlemesi ve testi için çizilen işaretlerden başka bir şey olmadığını düşünüyor.

Makul bir açıklamaya benziyor. Siz ne düşünüyorsunuz?

[1]: IMO: International Maritime Organization: Dünya Denizcilik Örgütü

Çeviri: Gürkan ÇİMEN


Kaynak Ancient-Code

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More