Kış Aylarında Gezilecek Ülkeler

Tatil denilince akla ne kadar yaz mevsimi gelse de kışın tatil yapmanın keyfi de bambaşkadır. Ayrıca kışın tatil yapmanın hem farklı bir yönü vardır hem de kış tatili bütçe planlamasına da oldukça katkıda bulunmaktadır

0 124

Tatil denilince akla ne kadar yaz mevsimi gelse de kışın tatil yapmanın keyfi de bambaşkadır. Ayrıca kışın tatil yapmanın hem farklı bir yönü vardır hem de kış tatili bütçe planlamasına da oldukça katkıda bulunmaktadır. Çoğu kişi tatilini yaz mevsiminde yaptığından dolayı kışın otel, ulaşım gibi ihtiyaçların fiyatları çok daha uygun olmaktadır. Bu da farklı bir tatil deneyimi yaşanmasının yanı sıra tatil severlerin yüzlerini güldüren bir durumdur. Kış aylarında tatil yapmak isteyenler için oldukça geniş seçenekler vardır. Eğer siz de kışın tatil yapmayı seviyorsanız kış ayında en iyi gezilebilecek ülkeler içerikli yazımıza göz atabilirsiniz.

Tayland ve Maldivler

Tayland her mevsimde güzel bir ülkedir. Karşımıza her zaman Uzakdoğu turlarının vazgeçilmez bir parçası olarak çıkar. Eğer kış mevsiminde tam manasıyla bir yaz tatili arıyorsanız, o zaman Tayland sizin için doğru adres olacaktır. Hem Uzakdoğu kültürüyle tanışabilir ve Tayland’ın muhteşem yapısını keşfedebilirsiniz hem de birbirinden güzel sahillerde kendi ülkenizde kış ayında olmanıza rağmen yaz keyfi çıkarıyor olursunuz. Bu tarz bir tatil arayanlar için, özellikle de balayı çiftleri için Maldivler de oldukça ideal bir adres olacaktır. Maldivler ’de zaman oldukça huzurlu ve yavaştır. Kış ayında olduğunuzu size unutturacak sıcacık plajlarıyla sizleri beklemektedir.

Dergimizde Yayınladığımız Tatil Önerilerinin Tamamına Buradan Ulaşabilirsiniz

Norveç

Norveç kış mevsiminde oldukça güzeldir. Kış mevsimini kış havasında yaşamak isteyenler için, kış sporlarını sevenler için oldukça ideal bir adrestir. Özellikle Svalbard, Aurora Işıkları olarak bilinen gökyüzünün en güzel halinin görülebileceği yerdir. Kuzey ışıklarının meydana getirdiği Aurora, Norveç için geleneksel bir görüntüdür. Burada bahsedilen aslında gökyüzünde oluşan ışınımlardır. Ancak o kadar güzel ve canlı renklerden meydana gelirler ki geceyken gündüzü yaşıyor hissi uyandırır. Norveç, tatilinde kış havasını yaşamak isteyenlerin, yağmur romantikliğini sevenlerin, huzurlu bir zaman geçirmek isteyenlerin en doğru adresi olacaktır.

Bulgaristan

Kış tatili denildiği zaman kayak merkezlerinden bahsetmemek olmaz. Bansko Kayak Merkezi, Bulgaristan’da gidebileceğiniz ve oldukça büyük bir yapıda olan kayak merkezidir. Kayak merkezi, milli bir park olan ve UNESCO dünya mirası sayılan Pirin Ulusal Parkı içerisinde yer alır. Kış mevsiminde mutlaka uğranılması gereken yerlerden biridir ve Bulgaristan’ın başkenti olan Sofya’ya 150 km uzaklıktadır. Ayrıca tatile giderken ya da tatil dönüşünde mimarisiyle dikkat çeken Sofya’da ziyaret edilebilir.

Dergimizde Yayınlanan Gezi Yazılarına Bu Linklerden Ulaşabilirsiniz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.