Nereye Dergisi
Arkeoloji, Tarih, Gezi, Seyahat ve Yaşam Kültürü Dergisi

Trenle Seyahat Edenlerin Yeni Gözdesi “Van Gölü Ekspresi”

Ankara-Tatvan seferini yapan Van Gölü Ekspresi, dağların yamaçlarından ve doğal güzelliklerin arasından adeta süzülerek yerli ve yabancı yolcularına eşsiz güzellikteki manzaralar eşliğinde seyahat imkanı sunuyor.

0 1.185

Ankara-Tatvan seferini yapan Van Gölü Ekspresi, dağların yamaçlarından ve doğal güzelliklerin arasından adeta süzülerek yerli ve yabancı yolcularına eşsiz güzellikteki manzaralar eşliğinde seyahat imkanı sunuyor. Ekspresle seyahat eden yolcular, keyifli yolculuk esnasında baharın gelişiyle renk cümbüşüne dönüşen Muş Ovası ile önemli turizm potansiyeline sahip Atatürk ve Nemrut Dağı’nın yanı sıra Van Gölü’nün eşsiz manzarasını izleme fırsatı buluyor

“BU MANZARAYA BAKMAK BİLE SEYAHATİ ÖZEL KILIYOR”

Mustafa Ersin İşgüzar da trene Kayseri’den bindiğini ve doktora başvurusu yapmak için İran’a gideceğini kaydederek, “Çok güzel manzaralar. Hizmet gayet yerinde ve çarşaflar temiz. Çikolata, bisküvi ve su ikramı var. Personel güler yüzlü. Hepsine teşekkür ediyorum. Gayet memnunum. Trenle seyahat etmeyi seviyorum. Seyahati sadece yatmak veya temiz çarşaflar değil, bu manzaraya bakmak bile özel kılıyor.” ifadelerini kullandı.

Dünyadan Tren Yolculuğu Yazılarımıza Buradan Ulaşabilirsiniz

Samsunlu Mutlu Acar da Ankara‘da yaşadıklarını ancak Bitlisli eşiyle ilk defa trenle yolculuk yapmaya karar verdiklerini dile getirdi. “Bizim için güzel ve değişik bir deneyim oldu. Değişik bir atmosfer. Herkese tavsiye ederiz.” diyen Acar, şöyle devam etti:

İlgili Yazılar

Tibet Tren Yolculuğu Yazımızı Okumak İçin Tıklayınız

“Otobüs ve uçak yolculuğundan uzun sürüyor ama rahatlıkla gidilebilecek, ev ortamında bir atmosfer. İlk defa bindik. Bir ev ortamı gibi. Yataklarımız, buzdolabı, oda, lavabolar ve priz dahi var. Her şeyi rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. Çok farklı bir şey. Doğanın içinden geçiyorsunuz. Bütün güzellikleri görüyorsunuz.

Doğu Ekspresi ve Kars Yazımızı Okumak İçin Tıklayınız

Özellikle kış seyahati çok farklı olur. Biraz daha tanıtımı yapılabilir ve devletimiz desteklerse çok daha güzel bir kültür turizmi oluşabilir ama buna öncelikle halkımız inanmalı.Yerel halkımız kullanırsa turizm daha fazla patlar. Bunu sosyal medyada daha fazla paylaşmak gerekiyor. Paylaştığım fotoğrafları gören ve tren yolculuğu yapmak isteyen birçok arkadaşım var.”

Anadolu Gezi Yazılarımıza Buradan Ulaşabilirsiniz

Yazı Habertürk sitesinden alınmıştır.


Kaynak Habertürk

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More