Nereye Dergisi
Arkeoloji, Tarih, Gezi, Seyahat ve Yaşam Kültürü Dergisi

Şubat Güneşinde Gidilebilecek En İyi 10 Yer

Şubat ayında tatil yapamıyorum diye üzülmeyin. Sizler için hazırladığımız bu listeyi inceleyin. Keyifli okumalar.

0 887

Şubat ayı, Avrupa’daki hava durumu açısından en az ocak ayı kadar kasvetli olabilir. Fakat yarıyıl tatilinin Şubat ayının ortasına gelmesiyle, aileler çocuklarını, güneşin gerçekten parladığı yerlere götürme fırsatı elde ediyor.

Bu, oldukça popüler yerlerde plajların dolup taşmasına neden olabilir ancak Karayiplerin en sıcak ve kurak havasında olması, çocukları olmadan seyahat eden kişilerin kendi kaçış noktalarını bulmaları için yeterli vakit sağlıyor.

1- New Orleans

Big Easy’i ziyaret etmek için Şubat ayından daha iyi bir zaman var mı? Louisiana’nın yazı henüz yeni yeni başlarken aynı zamanda şehrin en ünlü karnavalı Mardi Gras da Şubat ayında düzenlenmektedir.13 Şubat 2018 kutlamanın büyük günü olacak fakat Fransız Caddesinde ve St Charles Bulvarında Fat Tuesday için hazırlık yapılırken, siz tüm hafta geçit törenleri, müzikler, gösteriler ve eğlence bekleyebilirsiniz

Sitemizde Yayınlanan Tüm Tatil Listelerine Buradan Ulaşabilirsiniz

2- Yeni Zelanda

Gezegenin karşı tarafında bulunan ada ulusu, güneş arayanların nadiren tercih ettiği bir yer fakat Şubat ayında yapılacak bir Yeni Zelanda turu için çok şey söylenmektedir. Bu, Güney Yarımkürenin bu bölgesinde gerçek anlamda yazın yaşandığı son ay (Avrupa’da da bu zaman, Ağustos ayına denk gelmektedir) ve eğer sonbahar Güney Adasındaki ağaçları hafiften sallandırmaya başlıyorsa, bu sadece seyahate bir romantizm ekler.

3- Miami

Florida’nın parti merkezi olan şehrinde, gece geç saatlere kadar dışarıda kalmak için bir bahaneniz olmasına gerek yoktur ve eğer Şubat ayında burayı ziyaret ederseniz, South Beach’in bar ve restoranlarının en hareketli zamanında denk geleceksiniz. Bununla birlikte, yılın ikinci ayının diğer bir avantajı da şu ki, şehrin üniversite öğrencilerinin çığlıklarıyla dolup taştığı bahar tatili yaşanırken, sıcaklık göstergeleri de 20’yi buluyor.

Tekne Turu İçin En Güzel Yerler Listemizi İncelemelisiniz

4- St Lucia

St Lucia, Karayiplerin en çok sevilen yerlerinden biridir ve bunun gerçekten iyi bir sebebi vardır. Harika fotoğraflar çekmenizin yanı sıra, Gros ve Petit Piton’un volkanik ve dik kayalıkları yürüyüş yapma ve tırmanma imkanları da sunuyor. Anse Chastanet’in altın sahili de dahil olmak üzere St Lucia’nın batı kıyısı gezegenin en güzel plajlarından bazılarına ev sahipliği yapmaktadır.Bunların hepsi karşınıza sıcaklıkların 20 derecelerin üstüne çıktığı zamanlarda, en azından Aralık-Mayıs döneminin sıcak zamanlarında ortaya çıkıyor.

5- St Kitts ve Nevis

Nevis’in ona az da olsa eşlik ettiği St Kitts, Karayipler’de “Küçük ve Büyük” bir harekettir. Büyük ada, Basseterre’de ilgi çekici bir güney sahili başkentine ve Turtle Beach’i oluşturan güney ucunda, yarım ay şeklinde kumsala sahiptir. The Narrows’un küçücük kanalı boyunca ona arkadaşlık etmesi çok ilgi çekici ve bu cazibe Nisbet ve Oualie Plajlarında da görülüyor. Her iki ada da, kendilerini vahşi gece hayatına atmayacakları kadar sessiz ve bu adalar bunun için oldukça uygun.

İlgili Yazılar

StKitts, Basseterre’de ilgi çekici bir güney sahili başkentine ve Turtle Beach’i oluşturan güney ucunda, yarım ay şeklinde kumsala sahiptir.

6- Hawaii

Hiç şüphe yok ki, Amerika’nın Orta Pasifik bölgesindeki takımadalar, İngiltere’den oldukça uzak ve vardığınızda 11 saat yumruk yemiş gibi sersem oluyorsunuz. Ancak böylesi bir durumda, Waikiki Plajı’nın yumuşak kumlarından farklı olarak biraz daha az iyi gelecek yerler de mevcut. Mesela Oahu’da eyalet başkenti Honolulu’nun güney ucunu süsleyen güneş şeridi. Kilauea ve Mauna Loa volkanik titanların “Büyük Ada” üzerine attığı bakışın başka duygular uyandıracağı kesin.

Tüm Liste Yazılarımız İçin Tıklayınız

7- Umman

Ne Dubai kadar çekici ne de Abu Dabi kadar büyük olan Umman, (Guggenheim henüz açılmamışken, uzun süreli sızma Louvre gözetiminde açıldı) Arap Yarımadası’nın sakin akrabalarından biri. Ancak, kış güneşi için bir seyahat noktası olarak göz ardı edilmemelidir. Hem Zighy Körfezi hem de Sur, plaj kaçamağı yapmak isteyenler için çekici; Muscat ise hak ettiğinden az değer görmüş bir kültüre ve kapsama sahip bir şehirdir.

8- Maldivler

Hadi bir istatistiklere bakalım. 26 mercan adası ve 35,000 mil kare boyunca uzanan 1,192 adacık ve mercan uzantısı, Hint Okyanusunda bu takımada milletini oluşturmaktadır. Bu yumuşak çıkıntılardan çok azı şablonun dışında kalıyor; altın kumlar, sallanan palmiye ağaçları, masmavi sığ denizler. Farklı bir yer gezmek istiyorsanız, Maldivler’e gelmeyin. 30 derece civarı sıcaklık ve kumsalda sınırsız lüks istiyorsanız, doğru seçim yaptınız.

9- Zanzibar

Tanzanya’nın bir parçası olması bakımından (resmi olarak Afrika adası) bu, kum ve güneşin eğlenceli kısmının kıtasal bağlantı noktasıdır. Bir zamanlar Umman’ın başkenti olan Stone Town’un ticari mirasındaki Orta Doğu’yu dikkat çekici, Hint Okyanusu boyunca tropikal iklimiyle cezbedici bir şekilde iki tarafında da kucak açıyor. Elbette, bu kültür çatışmaları Zanzibar’ı sadece daha egzotik hale getiriyor ve hava genelde güvenilir çünkü Şubatta gün doğarken bile hava 30’larda geziyor.

10- Borneo

Dünya’nın üçüncü en büyük adası doğal bir liman ve öyle büyük ki, üç ülkeyi birbirinden ayırıyor. Endonezya ve Brunei kıtada kendi paylarına sahip fakat ziyaretçilerin oldukça ilgisini çeken bölge Malezya. Sarawak eyaletinin başkenti Kuching’de gezebilirler, Sabah’taki Kinabalu Dağında yürüyüş yapabilirler veya batı kıyısını kesen plajlarda ya da iç bölgelerdeki yağmur ormanlarında ne kadar pinekleyeceklerini belirleyebilirler.

Doğa ve Coğrafya Yazılarımız İçin Bu Linke Tıklayınız

Çeviri: N.İrem KIZILER


Kaynak Telegraph

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More