Nereye Dergisi
Arkeoloji, Tarih, Gezi, Seyahat ve Yaşam Kültürü Dergisi

Nostradamus’un 2018 Yılı Kehanetleri ve Geçmişte Bildikleri

Nostradamus’un, Amerika’nın Ay’a ayak basmasını, Adolf Hitler’in iktidara yükselişini tahmin ettiği söyleniyor. Şimdi ise önümüzdeki yıllara dair tahminleri konuşuluyor.

0 1.665

Nostradamus olarak bilinen Michel de Notre Dame, yaşamış en büyük kâhinlerden birisi olarak kabul ediliyor. Fransız eczacının tarih boyunca pek çok olayı gerçekleşmeden önce öngördüğüne inanılıyor. Nostradamus’un, Amerika’nın Ay’a ayak basmasını, Adolf Hitler’in iktidara yükselişini tahmin ettiği söyleniyor. Ayrıca, pek çok tarihi olayın yanı sıra II. Henry’nin ölümünün, John F. Kennedy ve Robert F. Kennedy suikastlarının tarihini tam olarak bildiğini düşünülüyor.

2018, Nostradamus’un eserini incelemek isteyenler için özellikle önemli bir yıldır. Yıllar bilimsel ve tarihsel olarak ilginçtir ve pek çok insan bu yılın önceki yıllardan bir farkının olmayacağına inansa da büyük değişimlerin kapımızda olduğunu söyleyen bir kesim de bulunmaktadır.

Baba Vanga’nın 2018 Kehanetlerine Buradan Ulaşabilirsiniz

Henüz gerçekleşmemiş olayları tahmin eden bu Fransız eczacının gelecekle ilgili görüşlerinin küçük yaşlarda başladığına inanılıyor. En önemli eseri olan “Kehanetler” adlı kitabını incelediğimizde Nostradamus’un dört dizeden oluşan bin tane şiir yazdığını görürüz. Sırlarını da bu dizelerin arasına saklamıştır.

Pek çok bilim insanı, tarihi olayların Nostradamus’un dizeleriyle örtüşmesinin yanlış çevirilerin ürünü olduğunu söylese de haber portalları başta olmak üzere milyonlarca insan, Nostradamus’un sayısız tarihi olayı tahmin ettiğine inanıyor.

Ünlü kehanetlerinden bazılarını şöyle sıralayabiliriz:

I. Henry’nin Ölümü

“Genç aslan yaşlı olanı alt edecek,

Savaş alanında tek darbeyle                  

Altın bir kafes gözlerini parçalayacak

Acımasız bir ölümle hayata gözlerini yumacak.”

1559 yazında Fransa Kralı II. Henry burada adı geçen yaşlı aslandır. Kendinden altı yaş küçük Comte de Montgomery ile Fransa’da ya da savaşta atlı mızrak dövüşü yapmıştır. Son darbeyle Montgomery’nin mızrağı kralın vizörünü delip geçirerek parçalara ayırmıştır. İkisinin de kalkanında aslan figürü bulunmaktaydı. İki parça onu yaralamış, bir tanesi gözünü parçalamış ve Kralın kafasına saplanmıştır. II. Henry on gün boyunca acı çektikten sonra yatağında hayata gözlerini yummuştur.

 Amerika’nın Ay’a Ayak Basması:

“Luna’nın ucuna seyahat edecek. Burada yakalanacak ve hiç tanımadığı, değişik bir yere götürülecek.”

İlgili Yazılar

Nostradamus, burada Luna’ya yanı aya seyahat eden astronotları kastediyordu. “Kartal” ibaresini Amerika’ya göndermek bulunmak için kullanmıştı. Amerikalıların Ay’a iniş yapan aracın adının de “Kartal” olması sizce bir tesadüf müydü?

Ayrıca Nostradamus’un Donald Trump’ın Amerika’nın başkanı olarak seçileceğini tahmin ettiğini de söylemiş miydim?

Şimdiyse büyük kâhinin 2018 kehanetlerine gelelim.

Kaydedilen En Şiddetli Deprem

2017’nin bir bölümünde ve 2018’in şimdiye kadarki diliminde oldukça yıkıcı depremler gördük. Ancak Nostradamus’un Amerika Birleşik Devletleri tarihindeki en şiddeti depremi öngördüğü söyleniyor. Bu depremin özellikle Amerika Birleşik Devletlerinin batı kıyısını etkileyeceği söylense de dünyanın başka yerlerinde de hissedileceğine inanılıyor. Umalım ki Nostradamus bu defa yanılıyor olsun.

İnsanlar 200 Yıldan Fazla Yaşayacak

Büyük kâhinin tıpta büyük gelişmeler öngördüğü düşünülüyor. Bu kehanetlerde insan hayatının ömrünün ortalama 200 yaşa yükseleceği ve 80 yaşındaki bir kişinin 50 yaşında göstereceği yazıyor. Tıpta önemli derecede yolun kat edildiği düşünüldüğünde Nostradamus’un tahminlerinin yakın zamanda gerçekleşeceğini söyleyebiliriz.

Radyasyon Dünyayı Yakacak

“Krallar ağaçları yakacak, gökyüzü açılacak; tarlalar sıcaktan kavrulacak.” Bunun dünyadaki yağmur ormanlarının talan edilmesinin ozon tabakasında tehlike arz eden bir yarığa yol açması ve dünyanın zararlı ultraviyole radyasyona maruz kalacağı konusunda bir uyarı olduğu düşünülüyor. Belki de dünyada olup bitenlere önem vermenin zamanı gelmiştir.

Dil Farklılıkları Ortadan Kalkacak

“Yeni bir motor icat edildikten sonra dünya Babil’den önceki döneme geri dönecek.” Nostradamus’un eserinin birçok yorumuna göre bu yeni ‘motor’ günümüzdeki bilgisayarlar olarak kullanılabilirdi.

Küresel Ekonominin Çöküşü

“Zenginler pek çok kez ölecek.” İlginç bir biçimde, diğer “Kâhinler” Baba Vanga, Edgar Cayce de aynı şeyi tahmin etmişti.

Antik Sırlar Başlığımızda Oldukça İlginç Yazılar Bulabilirsiniz

Çeviren: Sinem AYAN


Kaynak Ancient-Code

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More