Nereye Dergisi
Arkeoloji, Tarih, Gezi, Seyahat ve Yaşam Kültürü Dergisi

Mısır’daki Giza Piramitleri’nin Benzeri Mars’da Bulundu

Aklımızda tek birsoru var: Mars'ta eskiden gelişmiş bir medeniyet yaşamış mıydı?

0 69.003

“Mars’ta 1,5 km boyunda simetrik 3 yapı bulduk”

Uzayda yaşam izi arayan araştırmacılar, Mars’ta mükemmel derecede düz bir hat üzerinde, tıpkı Mısır’daki Giza Piramitleri gibi simetrik olarak konumlanmış 3 tane 1,5-2 kilometre yüksekliğinde kuleler keşfetti. Uzmanlara göre kulelerin Giza’daki gibi Orion takım yıldızını taklit ettiği gözleniyor. Bu da bariz soruyu gündeme getiriyor: Mars’ta eskiden gelişmiş bir medeniyet yaşamış mıydı?

O gözlemcileri, uzay gözlemlerinde bu kez Mars’ta 3 garip nesne gözlemledi. Mükemmel bir hat üzerinde konumlanmış 3 tane ‘kule’ benzeri yapının olduğunu gözlemleyen UFO’loglara göre bu yapılar Mars’ta tesadüf eseri “bir şeylere benzeyen” diğer yapılardan ayrılıyor.

piramitler

1999 yılında Mars’ta çekilmiş bir fotoğraftan yola çıkarak araştırmalarını derinleştiren UFO bilimcileri, Youtube’da mundodesconocdo kanalında paylaştıkları videoda ayrıntılara giriyor.

Kanal kurucusu Jose Luis, “Bazı Mars görsellerini incelediğimizde yakın zamanda Mars’ın Terra Meridiani bölgesinde bir dizi devasa kulelere rastladık. Bazı ilginç özelliklerinden dolayı bunların yapay bir geçmişe sahip olduklarını düşünüyoruz. Göreceğiniz bu videoda, bunlarla ilgili akıl almaz bilgileri ve kanıtları paylaşacağı ve bölgenin 3D modellemesini de sunacağız, böylece sunduğumuz bilgileri değerlendirme fırsatı bulacaksınız” diyor.

VİDEOYU İZLE

İlgili Yazılar

UFOlog Scot C. Warring ise keşifle ilgili şunları söylüyor:

“Mars’ta bulunmayı bekleyen bir gezegen dolusu yapı ve kalıt var. Mundodesconocdo kullanıcısının paylaştığı video bunun fantastik bir örneği. Yaklaşık 1 mil veya daha fazla yükseklikte gibi görünen 3 kule keşfetti. 3’ü de iyi yapılmışa benziyor çünkü hiçbiri yok olmamış. Mars üssü kurmak için mükemmel bir nokta olur… Boşlarsa tabii.”

“Mars’ta çok eskiden varolmuş gelişmiş bir medeniyet uzaylı bir düşman ırk tarafından yok edilmiş olabilir”

giza-piramitleri

Mars’ta kadim bir medeniyet bulunmuş olabileceğine dair açıklamalar yakın zamanda gözde bilim insanlarından da gelmişti. California Üniversitesi’nde Teorik Plazma Fiziği bölümünde görev alan Dr. John Brandenburg da Mars’ta gelişmiş bir medeniyetin geçmişte yaşamış ve nükleer bir saldırı sonucu yok olmuş olabileceğini düşünenlerden sadece biri.

Dr. John Brandenburg’a göre, uzak geçmişte kızıl gezegenin yüzeyinde en az iki büyük nükleer patlamanın gerçekleşmiş olduğuna dair yeterince kanıt mevcut. Dr. Brandenburg’un teorisi, Mars yüzeyinde izine rastlanmış uranyum ve toryum elementleri kaynaklı. Bu Mars medeniyeti uzayın bir başka bölümünden gelen düşman bir uzaylı ırk tarafından Mars yüzeyinden silinmiş. Dr. Brandenburg Dünyalıların da benzer bir kaderle yüz yüze kalabileceği konusunda uyarıyor. (Kaynak: Express, Ancient-code, ZETE)

Mars yüzeyinde yer aldığı açıklanan kulelerin resimlerinin RAW haline buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: ZETE


Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More