Nereye Dergisi
Arkeoloji, Tarih, Gezi, Seyahat ve Yaşam Kültürü Dergisi

Erkek Aslanlarda Eşcinsel Davranış Fotoğraflandı

Eşcinsel olmayı sadece insanlara özgü bir şey zannetmeyelim. Burada aslanlardan bahsediliyor ama zaten doğada birçok türde de eşcinsel davranış görülmüştür.

0 4.126

Bir çift erkek aslan İngiltere’nin kuzeyinde Yorkshire Vahşi Yaşam Parkı’nda bir doğa fotoğrafçısı tarafından çiftleşirken fotoğraflandı. Aslan çifti vahşi yaşam parkında bulunan 13 aslanın bir parçası.

Karısı ile bu cazibe merkezini ziyaret eden vahşi hayat fotoğrafçısı Russ Bridges, fotoğrafları 19 Ağustos’ta yayınladı.

Bridges yakaladığı bu kareleri şu cümlelerle ifade etti.

“Genellikle onları uykuya dalarken fotoğraflardım ve aynı şekilde yatıyorlardı fakat bu seferki heyecanlıydı. Bu sefer dilini dışarı çıkartmıştı.”

İlgili Yazılar

“İki erkeğin çiftleştiğini daha önce hiç görmemiştim.”

Aslanlarda, özellikle erkek aslanlardaki homoseksüel davranış aslında oldukça yaygındır ve bu sadece çiftleşme ile ilgili değildir.

**Eşcinsel olmayı sadece insanlara özgü bir şey zannetmeyelim. Burada aslanlardan bahsediliyor ama zaten doğada birçok türde de eşcinsel davranış görülmüştür.**

Kaynak: iflscience

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More