Epilasyon Hakkında Merak Edilenler

Lazer epilasyon estetik ve güzellik alanındaki en büyük adımlardan ve önemli uygulamalardandır. Vücutta bulunan istenmeyen tüylerden tamamen kurtulma yöntemi olarak karşımıza çıkan lazer epilasyonla hem kadınlar hem de erkekler hizmet alabilmektedir.

0 63

Lazer epilasyon estetik ve güzellik alanındaki en büyük adımlardan ve önemli uygulamalardandır. Vücutta bulunan istenmeyen tüylerden tamamen kurtulma yöntemi olarak karşımıza çıkan lazer epilasyonla hem kadınlar hem de erkekler hizmet alabilmektedir. Erkek lazer epilasyon için de son yıllarda oldukça fazla talep vardır. Lazer epilasyon ilk çıktığı yıllarda sadece kadınlara yönelik uygulandığı düşünüldüğünden erkek talepleri oldukça az sayıdaydı. Günümüzde yaygınlaşan bilgi akışı sayesinde erkekler oldukça fazla ilgili göstermeye başlamıştır.

Erkek lazer epilasyon en çok yüz, sırt ve göğüs bölgesine yapılmaktadır. Bacaklar içinde özellikle sporcular talep gösterirken, sporla ilgilenmeyen, güzel gözükmek isteyenlerinde talepleri artmaya başlamıştır.

Dr. Buket Yıldırımkadın ya da erkeklerin istenmeyen tüylerden kolaylıkla tamamen kurtulabileceğini vurgulamaktadır. Önemli iki uyarıyla isteyen herkesin lazer epilasyon yaptırabileceğini belirtmektedir. 18 yaşından büyük olmak koşulu ve hamile ya da emziriyor olmak dışında dileyen herkes lazer epilasyon yaptırabilmektedir. Cilt tipiniz ne olursa olsun lazer epilasyonla istenmeyen tüylerden kurtulabilirsiniz. Unutulmaması gereken en önemli nokta ise güzellik ya da sağlık için yaptıracağınız her uygulama sağlığınıza tehlikeye atmamalıdır. Bunun için sağlık bakanlığı onaylı merkezler tercih etmeli ve güvenilir merkezlerde işlem yaptırmalısınız.

Erkek lazer epilasyon için seans süreleri ve sayıları farklılık göstermektedir. Erkeklerin cilt yapısı, kıl kökleri daha kuvvetli olduğu için kadınlara göre seans sayıları biraz fazla olabilmekle beraber, kıl yapısı zayıf olan erkeklerde kadınlara oranla aynı zamanda sonuç alınabilmektedir. Yaklaşık 2 ay aralıklarla seanslar planlanmakta ve istenmeyen tüyler kısa sürede tamamen yok olmaktadır.

Lazer epilasyon düşünüyorsanız yaz gelmeden karar vermeli ve seanslara başlamalısınız. Her mevsimde yapılabilen epilasyon için kış ayları daha çok tavsiye edilmektedir. Bu sebeple yaz gelmeden kısa sürede istenmeyen tüylere elveda diyebilirsiniz.

Gelişen teknoloji sayesinde acı ve ağrı hissetmeden dilediğiniz güzelliğe kavuşmanız artık çok kolay! Birçok lazer yöntemi ve cihazı bulunduğundan doğru araştırma yapmalı ve emin olmadan işleme başlamamalısınız. Cihazların onaylı sertifikası, güzellik merkezlerinin sağlık bakanlığı onaylı olup olmadığı ve güzellik uzmanlarının yeterli bilgiye sahip olup olmadığına dikkat ederek güvenle lazer epilasyon yönteminden faydalanabilirsiniz.

Kaynak : http://www.drbuketyildirim.com/lazer-epilasyon.html

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.