12 Bin Yıllık Mağaraya Yapıanlar “Yazıklar Olsun”

Acaba hatayı nerede yaptık ve biz insanımızı neden bu kadar kötü yetiştirdik?

0 294

Marmaris’de 12 bin yıl öncesinden insan izlerine rastlanan Nimara Mağarası’nın duvarlarına kimliği belirsiz kişiler tarafından yazılar yazıldı.

Marmaris’in kuzeybatısında yer alan Ada Ağzı Mevkii’nde bulunan Cennet Adası’ndaki Nimara Mağarası’nın duvarları, kimliği belirsiz kişiler tarafından yazı tahtasına çevrildi.

Turizm sezonunda binlerce vatandaş ve yabancı turistlerin ziyaret etmeden şehirden ayrılmadıkları mağaranın duvarlarına oje, kara kalem, sprey boya ve kesici bir aletle kazınarak çeşitli isimler, figürler ve sevgiliye aşk ilan eden yazılar dikkati çekti. Mağaranın 30 metre içinde inmek için konumlandırılan korkulukların tekme atılarak yerinden oynatıldığı görüldü. Ayrıca mağaraya giden ana ve patika yollardaki yönlendirme levhaları da yerinden söküldü.

Milli Parklar Müdürlüğü sınırları içinde bulunan ve Kültür ve Turizm Bakanlığı sorumluluğundaki mağarada yaşanılanlarla ilgili yetkililer, açıklama yapmazken Marmaris Belediyesi yetkilileri, yaşanan rezaleti öğrendiklerini, Bakanlık nezdinde girişimle bu alanın tekrar düzenlenmesini ve dokusunu kaybetmeden mağaradaki yazıların silinmesi gerektiğini kaydetti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.