Nereye Dergisi
Arkeoloji, Tarih, Gezi, Seyahat ve Yaşam Kültürü Dergisi

Ölmeden Önce Görmeniz Gereken 10 Ülke

Dünya üzerinde toplamda 236 adet ülke yer almaktadır. Bu ülkelerin tamamını gezip görmek isteyen bir kişinin ortalama ömrünün oldukça uzun olması gerekir

1 9.493

Dünya üzerinde toplamda 236 adet ülke yer almaktadır. Bu ülkelerin tamamını gezip görmek isteyen bir kişinin ortalama ömrünün oldukça uzun olması gerekir. Pek mümkün olmayan bu durum karşısında gezip görmek adına  kültürel özellikleri, doğal ve tarihi güzellikleri görülmeye değer ülkelerin tercih edilmesi gerekmektedir. Bu ülkeler arasında yer almakta olan Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Belçika, Fransa, İspanya, İtalya, Meksika, Yunanistan ve Türkiye mutlak suretle görülmesi gereken ülkeler arasında yer almaktadır.

Almanya

Yüz ölçümü bakımından Avrupa’nın en büyük ülkelerinin başında gelen Almanya, yıllar boyunca birçok farklı kültürü topraklarında barındırmıştır. Dünya üzerinde en fazla göç almakta olan ikinci ülke olarak bilinmektedir. Ülkenin başkenti olan Berlin, sadece Almanya’nın değil Avrupa’nın en gözde şehirlerden bir tanesidir. Ekonomi alanında dünya üzerinde dördüncü büyük ülke olarak yer alan Almanya ülkesinde birçok iş kolu bulunmaktadır. Hizmet sektörü, tarım, sanayi alanında yer alan iş olanakları ekonomiyi sürekli canlı tutmaktadır. Almanya ülkesinde bulunan Ortaçağ kenti, Münih, Köln, Mittenwald, Hamburg, Heidelberg gibi yerler görülmeye değen değerler arasında yer almaktadır. Almanya ülkesine ait gezilecek diğer yerlere ve önemli şehirleri hakkında bilgilere bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Almanya’da Gezilecek 10 Yer

Amerika Birleşik Devletleri

Yüz ölçümü ve toprak alanı bakımından dünyanın en büyük ülkeleri arasında yer almakta olan Amerika Birleşik Devletleri, nüfus olarak da oldukça kalabalık bir ülke konumundadır. Ticaret alanında son derece gelişmiş bir ülke konumundadır. Ayrıca tüm turistlerin uğrak mekanı olması, turizmin ülkede giderek gelişmesine neden olmuştur. Dünyanın en büyük film stüdyolarına sahip Hollywood’un Los Angeles şehrinde var olması, özellikle çocukların hayallerini süsleyen Walt Disney World’e sahip olması ABD ülkesinin görülmek istenmesinin en büyük nedenlerindendir. Ülkede bulunan  diğer gezilecek yerler ve muhteşem şehirleri hakkında bilgi sahibi olmak için bu linke tıklamanız yeterli.

Amerika’da Gezilecek 25 Yer

İngiltere

Avrupa ülkesinin Batı bölgesinde yer almakta olan İngiltere ülkesi nüfus bakımından oldukça kalabalık ülkeler arasında yer almaktadır. Tarihi değerleri bakımından asimile olmadan günümüze kadar gelebilmiş ender ülkelerden bir tanesi olarak bilinmektedir. Muhteşem bir doğal güzelliğe sahip Stradfor-Avon kasabası, dünyaca ünlü üniversitesi olan Oxford, E,Warwick kalesi, Bath, gibi yerler İngiltere ülkesinde görülmesi gereken ender yerler arasındadır. Ülke içerisinde yer almakta olan diğer gezilecek alanları ve büyüleyici şehirleri öğrenmek adına bu yazımızı da okumalısınız.

İngiltere’de Gezilecek 10 Yer

Belçika

Ekonomi alanında çoğunlukla ticaretin var olduğu bir ülke olarak bilinmekte olan Belçika ülkesi, yüz ölçümü bakımından oldukça küçüktür. Bu nedenle ulaşım olanağı son derece rahattır. Özellikle mimari yapısı ile zengin bir ülke olduğunu gözler önüne sermektedir. Belçika ülkesinde gezilecek yerler arasında Aziz Bavo Katedrali, Holy Blood Bazilikası, Grand- Place, Burg, Memorial Museum, Pairi Daiza gibi alanlar yer almaktadır. Bütün bu alanlar dışında ülkede gezilecek diğer alanlar ve ülke şehirleri hakkında bilgi sahibi olmak için bu site mutlaka ziyaret edilmesi gerekenlerden biridir. Gezilecek Yerler

Brüksel Gezi Planı ve Gezilecek Yerler

Fransa

Dünya üzerinde en fazla ziyaret edilmekte olan ülke kategorisinde birinci sırada yer almakta olan Fransa ülkesi, özellikle turistlerin uğrak mekanlarındandır. Özellikle Paris gibi muhteşem bir şehir’e sahip olması bu ziyaretlerin ilk nedenleri arasındadır. Paris şehrinde bulunan eşsiz mimari, oldukça zengin menülere sahip yemek kültürü, gece hayatında eğlencenin doruklara ulaşması gibi etkenler Fransa ülkesini birinci sıraya çıkaran etkenlerdendir. Ülke içerisinde görülmeye değer diğer yerler ve Paris dışındaki şehirler hakkında bilgi sahibi olmak adına internet üzerinden gezilecek yerler sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Fransa’da Mutlaka Görmeniz Gereken 10 Yer

İspanya

Birçok farklı kültüre ev sahipliği yaparak bugünlere gelmiş olan İspanya ülkesi, yüz ölçümü ile Avrupa’nın ikinci büyük ülkesi konumundadır. Dünyaca ünlü olan müzelere sahip bu ülke içerisinde tarih ve kültür anlamında ün salmış birçok eser yer almaktadır. Birçok önemli şehire sahip olan İspanya ülkesi tarihi kadar doğal güzellikleri ile de adından söz ettirmektedir. Dünya üzerinde kullanılmakta olan zeytinyağ üretimin büyük bir çoğunluğu bu ülke tarafından karşılanmaktadır. Ülkede yer almakta olan Madrid, Barcelona gibi büyük şehirler dışındaki şehirleri ziyaret edebilmek ve gezilecek alanları öğrenebilmek adına bu başlığımızı inceleyebilirsiniz.

İspanya’da Gezilecek 10 Yer

İtalya

Moda sektöründe ki ünü ile adını dünyaya duyurmuş olan İtalya ülkesi, özellikle ünlü modacıların uğrak mekanıdır. Ülkeye yapılacak olan keşifte Limon ağaçlarının kokusu ile meşhur Sorrento, bir aşk şehri olarak bilinen Venedik, modanın merkezi Milano, görülmesi gereken yerler arasında yer almaktadır. Daha bir çok doğal güzelliği ve şehri içerisinde barındıran İtalya şehrini tanıyabilmek adına http://gezilecekyerler.com sitesinden yaralanabilirsiniz.

Kuzey İtalya’da Gezilecek Yerler

Meksika

Amerika kıtası içerisinde yer almakta olan Meksika ülkesi, özellikle doğal kaynaklar bakımından son derece zengin bir ülkedir. Dünya üzerinde çikolata, avakado ve süs biberi, domatesin anavatanı olarak bilinmektedir. Aynı zamanda boğa güreşleri alanında oldukça iddialı bir ülkedir. Dünyanın en büyük boğa güreşi salonu bu ülkede yer almaktadır. Bütün bunların yanında Meksika ülkesinde yer almakta olan gezilecek yerler ve şehirlerini buradan kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Meksika’da Gezilecek 10 Yer

Yunanistan

İçerisinde 3 bin civarında adaya sahip bir ülke niteliğinde olan Yunanistan ülkesi, eşsiz görünümü ile görülmesi gereken ülkelerdendir. Muhteşem gün batımının izlendiği Cape Sounion, ülkenin 2. Büyük şehri olarak bilinen Selanik şehri, muhteşem görünümü ile Halkidiki plajı görülmeye değer yerler arasındadır. Yunanistan ülkesi içerisinde yer alan diğer şehirleri ve gezilecek yerleri öğrenmek için gezilecek yerler sitesini ziyaret

Yunanistan’da Gezilecek 10 Yer

Türkiye

Dünya üzerinde görülmeye değer ender ülkeler arasında yer almakta olan Türkiye, doğal güzellikleri ve tarihi ile oldukça ünlü bir ülkedir. Bu yazımızı okuyorsanız zaten Türkiye hakkında bilgi birikiminiz var ve Türkçe anlayabiliyorsunuz demektir. Tek bir yazı ile sizlere anlatamayacağımız bu muhteşem ülkeyi en iyi buradan öğrenebilirsiniz. Türkiye’de saymakla bitmeyecek doğal güzellikleri, gezilecek yerleri ve ülkeye ait şehirleri öğrenmek adına bu link en doğru adres olacaktır.

Türkiye’de Ölmeden Önce Görmeniz Gereken 80 Yer


Get real time updates directly on you device, subscribe now.

1 yorum
  1. epoksi zemin kaplama diyor

    çok faydalı bir paylaşım emeğinize sağlık

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More