Olimpos Dedikleri Bir Farklı Dünya

Türkiye'de bungalow - ağaç evler yoğunluğu açısından en bilinen yer Olimpos

0 98

Olimpos her ölümlünün ismini duyduğu, gitmeyi – görmeyi istediği, gidip gördüğünde ise dönmek istemediği ve sonrasında mutlaka tekrar ziyaret ettiği bir garip dünya. Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı olan ama Kemer’e daha yakın olan Olimpos en çok doğası ve ağaç evleri ile biliniyor. Bundan 15-20 yıl öncesinde portakal ve nar bahçeleri olan Yazır Köyü’nün bir vadisi olan Olimpos, Kadir’in ağaç evleri olarak bilinen ve bungalowu Olimpos’a getiren, ilk kez bunu deneyen kişi sayesinde bu sürede yılda yaklaşık 200 bin ziyaretçi alan bir turizm beldesi olmuş durumda. Türkiye’de bungalow – ağaç evler yoğunluğu açısından en bilinen yer Olimpos.

Bölge insanının turizm ile tanışması sonrası konaklama yapılabilecek işletme sayısı tahmini yüze kadar çıkmış ama bu olurken doğaya zarar vermemeye, Olimpos’un doğal yapısını bozmamaya özen göstermişler. Hemen hemen tüm işletmelerin bahçesi, kamelyaları ve tembellik yapmak için harika denilecek türden hamakları var. Olimpos’ta konaklama yapılan işletmelerin %90’ı ağaç ev tarzında. Bungalowlarda klima, duş – wc mevcut ve her birinin konfor düzeyi farklı. Bazıları standart olmakla birlikte Olimpos Butik Otel gibi işletmeler hem doğallığı bozmamış, hem de lüksten ödün vermemişler. Odalarda LED Tv, saç kurutma makinesi, klima, duş , 24 saat sıcak su gibi imkanlar var.

Olimpos işletmeleri genel olarak yarım pansiyon hizmet verirler. Sabah kahvaltı ve akşam yemeği tarzında çalışmaktadırlar. Öğlenleri çoğunlukla farklı aktiviteler için pansiyon dışında olunduğundan böyle bir çalışma tarzı revaçtadır. Öğlen acıkırsanız birçok yerde gözleme veya aperatif şeyler bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra Olimpos’ta market bulabilir miyim gibi endişeniz olmasın, birçok market her türlü ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz türdendir.

Olimpos’ta neler yapabilirim gibi bir soru aklınıza geldiyse cevap çok çeşitlidir. Olimpos tam bir aktivite cennetidir. Dileyen doğa içinde sessizliğe kendini teslim edip tembellik yapabilir, şehrin üzerine sinmiş olduğu stresten yorgunluktan arınabilir. Deniz sevenler Akdeniz en temiz koylarında denizi tadını çıkarabilir. Tarihe ilgi duyanlar Likya Antik Kenti ve diğer antik kalıntıları görebilirler. Adrenalin sevenler Adrasan’dan yamaç paraşütü yapabilirler ve dahası Adrasan’dan günübirlik tekne turlarına çıkabilirler. Bu turlar Adrasan çevresinde birbirinden eşsiz koylarda denize girme imkanı sağlar ve hayatınızda göreceğiniz en harika sularda denize girersiniz.

Olimpos her ölümlünün görmesi gereken farklı bir turizm beldesidir ve eğer tavsiye isterseniz Olympos Butik Otel hizmet konusunda oldukça kaliteli ve fiyat açısından da çok uygun bir işletme..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.