Nereye Dergisi
Arkeoloji, Tarih, Gezi, Seyahat ve Yaşam Kültürü Dergisi

İngiltere’de Dil Okuluna Gitmek İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler

Yurtdışında eğitim denildiği zaman aklınıza çok fazla seçenek gelebilir. Ancak hepimiz şunu çok iyi biliyoruz ki en güzel dil öğrenme şekli dili ana vatanında öğrenmektir.

0 1.169

Yurtdışında eğitim denildiği zaman aklınıza çok fazla seçenek gelebilir. Ancak hepimiz şunu çok iyi biliyoruz ki en güzel dil öğrenme şekli dili ana vatanında öğrenmektir. Sanıyorum bu sözden sonra az çok ne demek istediğimi de siz anladınız. Evet, İngiltere dil okulu seçiminden bahsetmek istiyorum. Çünkü günümüz koşullarında hızlı bir şekilde akıp giden hayatın zaman kaybetmemize hiç tahammülü yok. İşte bunun içinde birçok öğrenci şunu çok iyi biliyor ki bugün yurtdışında eğitim denildiği zaman Londra dil okulları dünyanın en iyi eğitim modeline sahiptir. Dolayısıyla iyi bir eğitim alarak İngilizcenizi çok hızlı bir şekilde geliştirmekte sizin elinizde.

Şimdi gelin isterseniz işin biraz daha profesyonel yönüne doğru bir giriş yapalım. Hangi ülkede eğitim almayı seçtiniz ve yapmanız gereken ilk şey artık o ülkede iyi bir şehir seçmek. İngiltere için konuşacak olursak en iyi dil okullarının hangi şehirde olduğunu da size söyledik. Bu seçimi yapmanızdaki en büyük faktörlerden birisi de eğitim kalitesinin yanı sıra sosyal yaşamınız. Çünkü Londra sosyal bir yaşam içerisinde aradığınız her ne varsa hepsini bulabileceğiniz bir şehir.

Öğrencilik döneminin bir daha gelmeyeceğini biliyoruz bu anlamda da bu dönem sizin kanınızın daha hızlı aktığı ve yorulmaya bile zamanınızın olmadığı bir dönem bunun içinde bu zamanı eğlenceli hale getirebilmek sizin elinizde. Üstelik eğlenerek dil eğitiminizi almaya başladığınız da hem zamanın nasıl geçtiğini farketmeyecek hem de dil eğitiminizi daha önce tamamlamış olacaksınız. Eğer ki bulunduğunuz şehirde hızlı yaşamayı seven biriyseniz zaten burası en iyi tercihlerin başında gelecek. Gece hayatından tutunda eğlence mekanlarına gündüz park, cafe gibi aktiviteleri yüksek olan yerleri çok fazla göreceksiniz.

İlgili Yazılar

Şimdi gelelim işin profesyonelce olan tarafına İngiltere’de dil eğitiminizi almaya karar verdiniz şimdi ilk yapacağınız işlem bu işi çok iyi bilen bir yurtdışı eğitim danışmanlık firması bulmanıza. Çünkü bu firmalar sizlere eğitiminiz sürecinde karşılaşacağınız ve öncesinde ne yapmanızı gerektirecek olan herşey hakkında detaylı bilgi verecek. Bu çok önemli hele ki İngiltere’ye ilk kez gidiyorsanız. Oradaki yaşam tarzları yemekleri vs.

Hangi şehri seçebileceğinize bu danışmanlık firmaları karakterinize göre de sizi yönlendiriyor. Yani yukarıda belirttiğim gibi hareketi ve sosyalliği seven biriyseniz size ona göre bir şehir önereceklerdir. İşin diğer tarafı ise okulların maddi anlamdaki durumlarıdır. Evet birçoğumuz yabancı dil eğitimini İngiltere’de almak istiyor. Ancak bu ben işitiyorum diye yapabileceğiniz bir şey değil. Öncelikli olarak bir bütçe dengelemesi yapmanız gerekiyor. Eğer ki maddi anlamda sıkıntılı bir süreç içerisinde gidiyorsanız o zaman Londra sizi biraz zorlayacaktır. Bunun içinde daha sakin ve ekonomik yönden uygun olan bir şehri seçmeniz gerekiyor.

İngiltere’de dil okullarına gitmek isteyenler bu adresten detaylara göz atabilirler: https://www.academix.com.tr/yurtdisinda-dil-okulu/ingilterede-dil-okulu.aspx


Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More