Aşıklar Şehri Paris’i Yakından Tanıyın

Paris aslında yavaş yavaş yani sindirilerek gezilebilecek bir şehirdir. Burada gezerken mutlaka kafelerde molalar verin. Çocukluğunuza dönmeyi ve Disneyland'e gitmeyi unutmayın.

0 51

Paris, dünyanın en romantik şehirlerinden biri ve aynı zamanda Fransa’nın başkentidir. Tüm insanlığın gözünde Paris, aşıkların, sanatın, modanın ve eğlencenin merkezi olarak kabul edilir. Bu kadar çok farlılığa ve güzelliğe ev sahipliği yapan bir şehrin aşıklar şehri haline gelmesi elbette normaldir. Paris denildiğinde herkesin içini bir heyecan kaplar ve herkes bir kereliğine de olsa Paris’e gitmeyi ister. Paris’te mimari doruklardadır. Aynı zamanda gastronomi, moda, kültür ve sanat da burada merkez konumundadır. Paris’in bu büyülü dünyası ziyaretçileri için muhteşem bir keşif deneyimi sunmaktadır.

Kültür ve Sanat Yazılarımız İçin Tıklayınız

Şehri Gezerken Molalar Verin

Paris aslında yavaş yavaş yani sindirilerek gezilebilecek bir şehirdir. Burada gezerken mutlaka kafelerde molalar verin. Çocukluğunuza dönmeyi ve Disneyland’e gitmeyi unutmayın. Eğer bir sanat hayranıysanız Paris’in bu alanda da en doğru adres olduğunu unutmayın ve yüz elliden fazla olan sanat galerisiyle müzeleri ziyaret edin. Özellikle Louvre Müzesi Paris’in değil dünyanın en önemli müzelerinden biridir. Müzenin en bilindik eseri de Mona Lisa’dır. Belki görmek için uzun sıralar beklemeniz gerekecektir ancak beklediğiniz sıra emin olun ki gördüklerinize değecektir. Dünyanın en önemli tablosunu aşıklar şehrinde görmek, şehri keşfetmek ve paha biçilemez diğer eserleri incelemek bambaşka bir deneyim olacaktır.

Dergimizde Yayınlanan Tüm Gezi Yazılarına Buradan Ulaşabilirsiniz

Büyülü Bir Şehir

Paris aslında bambaşka bir şehirdir. Burada her daim coşku bulmak, eğlenceye tanık olmak, kitap okuyanları görmek mümkündür. Şehrin gezilecek çok fazla yeri vardır. Ancak Paris’i tanımak sokaklardan geçmektedir. Mutlaka uzun yürüyüşler yapın, eğer seviyorsanız modanın kalbinde alışveriş deneyimi yaşayın, Paris’in oldukça ünlü olan peynirlerinin tadına bakın ve büyülü bir keşif yaşamaya hazır olun.

Avrupa Şehirlerinden Gezi Yazılarımız Burada Hemen Tıklayın

Paris’e gidip te Eyfel Kulesi’ni görmemek olmaz. Paris’in sembolü haline gelmiş olan muhteşem yapıyı görmeli, havanın açık olduğu zamanlardaysa kulenin en tepesinden mutlaka şehrin eşsiz manzarasına bakmalısınız. Notre Dama Katedrali, Paris’in en değerli müzelerinden olan Orsay Müzesi, Avrupa’nın en büyük saray olma özelliğine sahip olan Versay Sarayı ve Şanzelize Caddesi Paris’te mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. Her mevsim ayrı bir güzellikte olan Paris’in kapıları ziyaretçilerine dört mevsim açıktır. Şehre uçakla ulaşmak oldukça kolaydır ve en ok tercih edilen ulaşım yöntemi bu şekildedir. Şehir içi ulaşımda da otobüs, metro veya raylı sistemler mevcuttur. Paris için oldukça fazla tur kampanyaları vardır. Kısacası Paris her yönüyle keşfedilmesi gereken muazzam bir şehirdir. Bu şehirde aşkı tanımamak ya da aşkı düşünmemek imkansızdır.

Paris Üzerine Hazırladığımız Tüm Yazılara Buradan Ulaşabilirsiniz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.