Nereye Dergisi
Arkeoloji, Tarih, Gezi, Seyahat ve Yaşam Kültürü Dergisi

En Güzel Kokan Çiçekler

Gözünüzü etkilesin ya da etkilemesin, güzel kokan çiçekler anlatır en özel ve güzel hislerinizi ve her bir kokulu çiçeğin farklıdır hissettirdiği…

0 9.415

Güzel kokan çiçekler, o kadar güzel kokar ki görüntülerine bakmadan kokusu ile alır götürür başka bir dünyaya sizi. Ama bazı çiçekler o kadar şanslı değildir; görüntüsü güzel olsa da kokusu etkilemez sizi, yarım bırakır düşlerinizi!

Gözünüzü etkilesin ya da etkilemesin, güzel kokan çiçekler anlatır en özel ve güzel hislerinizi ve her bir kokulu çiçeğin farklıdır hissettirdiği…

Gül

Her bir rengi ayrı güzeldir, ayrı anlam içerir ve gül, sevgi ile aşkların başkahramanıdır. Kırmızı gülle ile aşkınızı ifade ederken, beyaz gülle saflık ve temizliğin simgesi düğünlerinizi taçlandırırsınız.

Pembe gül, gönlüm sende derken, sarı gül nadidedir ve sıcacık sevginizi ifade eder. Turuncu gülle, sevgilinize özel olduğunu hissettirirken; mavi gülle aşkımız eşsiz dersiniz. Mor gül ise sevginizin gönlünüzdeki derinliği ifade eder, asaletinizi simgelersiniz.

Orkide

Bakımı zordur ama uzun süre kalıcılığıyla sizi unutulmaz yapar. Dostlukları kalıcı kılarken, duyguların masumiyetini ve samimiyetini anlatır. Zarafetin simgesi beyaz orkide iken, fuşya orkide dostunuza masumluğunu ve sevimliliği fısıldar.

Sarı orkide nadir bulunur ve sıcaklığınızı anlatırken; mor orkide asilliğin göstergesidir. Mavi orkide, özel emek ister ve aşkınızın büyüklüğünü anlatarak dünyaya seslenir.

Papatya

Papatyanın özelliği, her sapında tektir ama baharın habercisidir. Kucak dolusu papatya temiz sevginizi iletir, alınan kucağın sahibine…

Lilyum

Arajmanların ve buketlerin olmazsa olmazı renge renk lilyumdur. Kırarsanız kalpleri pempe lilyum anlatır sadakatinizi, sarı lilyum der sevgi ve güven olmazsa olmaz ilişkimin ikilisi, turuncu lilyum eşlik eder anlatırken ne kadar özel olduğunu ve beyaz lilyumla taçlandırır ilişkinizi saflık ve temizliği anlatır, iletir evlilik istediğinizi…

Karanfil

Buketlerin kahramanı, süsler masaları; renklerine hayran olunur, kokusu ile kurdurur hayalleri… Beyaz karanfil temiz ve saflığı sunarken, pembe karanfil anlatır içtenliğinizi.

İlgili Yazılar

Mor karanfil asalettir, sarı karanfil az bulunması ile anlatır sıcacık sevginizi. Kırmızı karanfil ise heyecanlandırır sevgilinizi ve anlatır sıcak hislerinizi…

Lale

Lale, eski bir devre ait keyif dönemine ad olup; aşk devrinin de açar kapılarını… Kırmızı lale seni seviyorum derken, pembe lale sadakatinizi ifade eder. Sarı lale hoşgörüsüz sevgi olmaz diye seslenir.

Kasımpatı

30 türü ile papatyanın kardeşi, anlatır renkleri ile sevgiyi ve masumiyeti… Dostların masalarını, sevgililerin kucağını süsler sıcaklık ve samimiyetin simgesi sarı kasımpatı.

Beyazın masumiyeti yakışır kasımpatına, sadakat ve şevkati ile eşlik eder pembe kasımpatı; mor kasımpatı anlatır sevginizin derinliği, sunar asaletinizi.

Frezya

Frezya tebrik eder dostların başarısını. Pembe frezya kutlar azimli çalışmaları, beyaz frezya simgeler umutları…

Sarı frezya kibardır, fısıldar sıcak sevginizi, mor frezya eşsizliğe anlatıverir derin sevginizi…

Farklı Güzel Kokan Çiçeklerle Duygular

Güzel kokan çiçekler, hayatımızda değer verdiğimiz insanları mutlu ederken, anlatıverir anlamları ile hissedilenleri… Bazen aşkımızı anlatmaya sağlarken bazen uzaktaki dostlara hatırlatıverir onu hatırlayan kalbi…

İster tebrik etmemizi sağlar, isterse iyi doğdun iyi ki varsın der; amaç ne olursa olsun, en iyi çiçekler duyguları ifade eder.

Uzağı yakınlaştırır, dargını barıştırır ve anlatılmazı anlatır, zoru kolaylaştırır, başarıyı alkışlatır. En önemlisi güzel kokan çiçekler, kalplerde kocaman gülümseme yaratır.

Adları saymakla bitmez, kokuları tarif edilemez ama marifetleri büyük olup; insana sevildiği hissettirir.

Sevdiklerimizi düşündüğümüzü, sevdiğimizi, unutmadığımızı anlatmak ya da hatırlatmak adına hazırlanarak gönderilecek bir buket çiçek ya da farklı sunumlardaki çiçekler ile sürpriz yapmak bizim ‘’Serdivan Çiçek’’ ile çok kolaydır.

Çiçeklerin anlamı ile duygularınızı ifade etmek, yazılarınızla çiçeklerinizi keyiflendirmek için yapmanız gereken www.serdivancicek.com adresinden duygularınız kadar gerçek ve heyecanınız kadar keyifli buket ya da çeşitli arajmanlarımızdan çiçeklerinizi sipariş vererek; istenilen duyguyu yaşatmayı sağlayabilirsiniz.


Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More