Kedi Sahiplenen Çalışanlarına Prim Veren Muhteşem Şirket

0 42

Japonya’da bir şirket zor durumdaki kedileri ofislerine almakla kalmıyor, kedileri sahiplenen çalışanlarına da prim veriyor.

Tokyo’daki bir IT şirketi ofislerine kurtarılan birçok kediyi kabul etti. Bu hayvan dostu şirket kedileri o kadar çok seviyor ki çalışanlarına kurtarılan her kedi için prim vererek onları sahiplenmeye teşvik ediyor. Tokyolular işkoliklikleriyle tanınırlar.

Uzun mesai saatleri nedeniyle evlerine kedi ve köpek alamıyorlar. Diğer Japonlar gibi günlerinin büyük çoğunluğunu ofiste geçiren bu çalışanlar hayvan dostu işverenleri sayesinde bir hayvan sahiplenmenin mutluluğunu yaşayabiliyorlar. Kediler bu ofiste rahatça dolaşabiliyor ve istedikleri her yere girip çıkabiliyorlar.

Bu hayvan dostu ofiste şuan tam 9 kedi var. Ve hepsiyle ilgilenen birer çalışan var. Her çalışan bir kediden sorumlu. Bu şirket zor durumdaki bir kediyi sahiplenen çalışanlarına 45$ ödeme yapıyor. Kedilerin takım ruhunu güçlendirdiğini söyleyen çalışanlar streslerinin de azaldığını belirtti. Şirketin patronu olan Hidenobu Fukuda, işe alacakları çalışanlarda aradıkları en önemli kriterin”kedi sevgisi” olduğunu söylüyor.

Kaynak: ajanimo

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.