Nereye Dergisi
Arkeoloji, Tarih, Gezi, Seyahat ve Yaşam Kültürü Dergisi

Uçuş Sorgulama Yöntemleri

Uçak yolculuğu yapmanın ilk şartı nereden ve nasıl bilgi alacağını iyi bilmektir. Yaşadığımız dönemin bilgi çağı olduğunu düşünürsek aklımıza en başta tek seçenek olarak internet gelmektedir.

0 185

Uçak yolculuğu yapmanın ilk şartı nereden ve nasıl bilgi alacağını iyi bilmektir. Yaşadığımız dönemin bilgi çağı olduğunu düşünürsek aklımıza en başta tek seçenek olarak internet gelmektedir. Dünya üzerinde şuan için anlık bir veri alınacak olursa 2 milyonun üzerinde insan ve 10 binden fazla uçak uçmaktadır.  Öyle ki uzmanların öngörüsü, 2025 yılına gelindiğinde havada 50 binden fazla uçağın aynı anda seyahat edeceğidir. Tüm bunlar göz önüne alındığında uçuş sorgulama çok daha önemli hale gelmektedir. İsterseniz aktarmalı olarak mesafeleri kat edebilir, isterseniz tek bir uçakla gidebileceğiniz en uzak mesafeye gitmeyi tercih edebilirsiniz. Bu yolculuk yapacak kişinin kendi tercihine kalmıştır.

Türkiye içerisinde uçak ile seyahat edecek insanların dikkat edeceği ilk husus uçak bileti fiyatlarının yakın mesafelerde arttığı ve daha uzun mesafelerde ucuzlamasıdır. Anadolu coğrafyası oldukça büyük ve Anadolu uçak bileti araştırması yaparken havaalanlarının şehirlere olan konumu dışında gidilecek şehre her zaman uçak olup olmadığının araştırılması daha önemlidir.

İlgili Yazılar

Elbette her kente havaalanı yapmak mümkün değil. Özellikle önceki senelerde yapılan yatırımların boşa gittiği düşünülecek olursa, havaalanı bazı küçük kentler için oldukça lüks olmaktadır. Bunun dışında alternatif çözümler üretilerek 2-3 şehri kapsayacak ve otobüsler ile aktarma yapılacak şekilde organize edilebilir. Bunun birçok örneğini Avrupa’da görmemiz mümkün. Havaalanına indikten sonra 1.5 saat otobüs yolculuğu yapılarak şehir merkezine gidilen çok sayıda yer mevcut.

Ülkemiz bu konuda daha şanslı diyebiliriz. Özellikle Karadeniz Uçuşları göz önüne alındığında ve Karadeniz Bölgesi coğrafyası düşünüldüğünde bu sistem uygulanabilir olmaktadır. En son yapılan havaalanlarımızdan Ordu-Giresun Havaalanı bunun en iyi örneğini teşkil etmektedir. Umuyoruz ki devletimiz daha iyi havaalanları ile vatandaşlarına daha kaliteli hizmet vererek refah seviyesini yükseltecektir.

Daha iyi temenniler sizlerle olsun. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.


Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More