Nereye Dergisi
Arkeoloji, Tarih, Gezi, Seyahat ve Yaşam Kültürü Dergisi

THY ile Uçmak ve Bilet Fiyatları

Tüm dünya genelini kapsayacak şekilde konuşursak havalimanlarının %90 ı şehir merkezinin çok dışına yapılmaktadır.

0 222

Uçak, çağımızın en modern ulaşım aracıdır. Ucuza ve kaliteli hizmet alarak uçmak ise bu ulaşım yolunu tercih eden insanların tek hayali. Bu belirttiğimiz şartları sağlayan firmalar ise dünya üzerinde bir elin parmaklarını geçmez. “Peki neden çok az firma bunu sağlıyor” dediğinizi duyar gibiyiz. Bunun tek sebebi var oda ekonomik sebepler. Ama ülkemizde kendi öz kaynakları ile kurulmuş bir havayolu firması var. Türk Hava Yolları. THY ile uçmak istediğinizde ve THY uçak bileti almayı düşündüğünüzde ülkemizin bu güzide şirketi öncelikle müşterilerini düşünmektedir. Fiyat fayda dengesini en üst skalaya kadar yükselten THY, her müşterisine ayrı bir ihtimam göstermektedir.

Havayolu ulaşımının en büyük avantajı bilet fiyatları olarak görülebilir. En hızlı şekilde ve en ucuza uçmak için belirli yöntemleri izlemeniz gerekmektedir. Otobüs firmaları ya da tren gibi sabit fiyatları olmayan uçak şirketlerinde, bilet fiyatları büyük değişkenlik göstermektedir. Ucuza uçak bileti almak istiyorsanız mutlaka 1 ay önceden planınızı yapmalı ve tüm rezervasyonlarınızı ayarlamalısınız. Bu sayede çok ucuza bilet bulabilir ve gezi planınızı daha ekonomik yapabilirsiniz.

İlgili Yazılar

O zaman şimdi diğer bir konuya değinmenin vakti geldi. Uçak firmamızı seçtik. Ucuz uçak bileti nasıl bulunur ve fiyat fayda dengesi nasıl sağlanır onu da anlattık. Sıradaki sorun ise havalimanı olarak karşımıza çıkmaktadır. Tüm dünya genelini kapsayacak şekilde konuşursak havalimanlarının %90 ı şehir merkezinin çok dışına yapılmaktadır. Şehir içinde olan havalimanları ise zamanla şehir genişleyip büyüdüğü için yerinden taşınmaktadır. Bunun elbette bir çok farklı sebebi var. Başka yazılarımızda bu konuya da değinmek isteriz. Uçak biletini alırken havalimanı adreslerini mutlaka incelemelisiniz ve planınızı ona göre yapmalısınız. Uçağınız hangi havalimanına inecek, şehre ne kadar uzakta ve size ne kadar zaman kaybına sebep olacak. Kafanızdaki başlıca sorular bunlar olmalı.

Okuduğunuz için teşekkür ederim.


Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More