Üniversite Öğrencilerine Müzeler Ücretsiz Olsun

Üniversite Öğrencilerine Müzeler Ücretsiz Olsun

Düzce Üniversitesi Arkeoloji Bölümü öğrencilerinin başlattığı kampanyayı genişleterek sizinle paylaşmak istedik. İlk aşama olarak ilgili alanların ücr

4000 Yaşında Eski ve Gizemli Bir Megalitik Mezar Keşfedildi
4.500 Yaşındaki Kenan Hisarının Son Saatlerine İlişkin Buluntular Açığa Çıkarıldı
Dünyanın En Eski Diş Protezleri Bulundu

Düzce Üniversitesi Arkeoloji Bölümü öğrencilerinin başlattığı kampanyayı genişleterek sizinle paylaşmak istedik. İlk aşama olarak ilgili alanların ücretsiz girmesi hedeflenirken daha sonra umuyoruz ki tüm üniversite öğrencilerine yurt içindeki müzeler ücretsiz olacaktır.

Düzce Üniversitesi öğrencilerinin çok da güzel hazırladığı bir metin var.

Üniversitelerimizin, Arkeoloji, Sanat Tarihi, Tarih, Antropoloji, Prehistorya ve benzeri bölümler yukarıda belirtilen 3.235.539 adet tarihi eseri incelemek ile ilgili eğitim almaktadırlar.

Bu bölümlerde okuyan Üniversite öğrencilerimizin müzelere girmesi için teşvik verilmesi gerekir iken, bu bölümleri okuyan öğrencilerden müzelere, ören yerlerine vb yerlere girmesi için ücret istenmektedir.

Örnek verecek olur isek, Tıp Fakültesi okuyan öğrencilerin hastahanelere, ameliyathanelere girerken ücret istenmesi ne kadar eğreti bir durum ise Arkeoloji ve ilgili bölümleri okuyan öğrencilerin de Müzelere, Ören Yerlerine vb alanlara girmesi aynı oranda eğreti ve ilginç bir durumdur.

İMZA ATARAK SEN DE DESTEK OL

Kampanyayı paylaşarak destek olmayı unutmayın.

COMMENTS

DISQUS: 0
15000onon