Arkeoloji ve Gezi Kültürü Dergisi

Tekne Turu İçin Türkiye’nin En Güzel Yerleri

Sabit olarak belirlenen bir rota üzerinde yolculuk yapmakla yükümlü tekneler içerisinde farklı alanlarda birçok değişik aktiviteye yer verilmektedir

0 78

Günümüzde özellikle tatil amacı ile gidilmekte olan bir çok şehirde özel bir aktivite olarak sunulmakta olan tekne turları oldukça büyük ilgi görmektedir. Oldukça ekonomik bir gezi türü olarak ortaya çıkmakta olan bu turlar, genellikle özel firmalar tarafından düzenlenmektedir. Genellikle turistlerin yoğun olduğu bölgelerde uygulanmakta olan bu tekne turları yaklaşık olarak bir saat gibi bir süreç içermektedir. Günübirlik olarak düzenlene bilmekte olan tekne turlarının yanı sıra konaklamalı olarak düzenlenmekte olan tur seçenekleri de bulunmaktadır.

Sabit olarak belirlenen bir rota üzerinde yolculuk yapmakla yükümlü tekneler içerisinde farklı alanlarda birçok değişik aktiviteye yer verilmektedir. Genellikle müzik eşliğinde yapılmakta olan bu aktiviteler, oldukça eğlenceli sahnelerin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Çoğunlukla tatil yörelerinde, etraftaki doğal güzellikleri ve başkaca koyları göstermek adına yapılmakta olan bu turlar özellikle turistler tarafından yoğun ilgi görmektedir. Ülkemizde bir çok tatil şehrinde yapılmakta olan tekne turları her şehirde farklılıklar göstermektedir.

Marmaris Tekne Turları

Yeşilin mavi ile birleştiği en gözde illerden bir tanesi olarak bilinmekte olan Marmaris, muhteşem doğası, pırıl pırıl denizi ve sahil plajları ile oldukça ilgi görmekte olan bir tatil şehridir. Genellikle yabancı turistler tarafından tatil yapmak amacı ile tercih edilmekte olan Marmaris şehrinde yapılacak olan en eğlenceli tatil aktivitesi Marmaris tekne turu olarak bilinmektedir. Son yıllarda fiyatların oldukça uygun olması sebebiyle tekne turlarına yerli turist ilgisi de oldukça artmıştır. Şehirde yer almakta olan muhteşem kıyıların tadına varmak, rengi ile büyülemekte olan masmavi denizin dibine dalmak için yapılan eşsiz bir aktivite olan bu turlara katılmak için sahil şeridinde yer almakta olan tur acentelerini ziyaret etmek gerekmektedir. Genellikle günübirlik olarak düzenlenmekte olan tekne turları Marmaris çevresinde bulunmakta olan tüm koylara küçük gezintiler düzenlemektedir. Oldukça uygun fiyatlar ile sunulmakta olan bu hizmet Marmaris’in farklı plajlarında güneşin tadına varma imkanı sunmaktadır. Her şey dahil olarak planlanan Marmaris tekne turunda muhteşem koylarda yüzebilir, gün boyu teknede güneşlenebilir veya size sunulan sınırsız imkanlardan yararlanabilirsiniz. Sabah 9.30’da başlayan turlar akşam 16.00’ya kadar sürmektedir. Turun yapıldığı güzergah, fiyatlandırma ve diğer tüm detaylar için bu linki ziyaret ederek aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Detaylar için tıklayınız. İletişim için: 0532 1538898 

Marmaris tekne turu acentesine bu harita bilgisini kullanarak ulaşabilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Tekne Turlarına Ulaşmak İçin Tıklayınız

Bodrum

İlgili Yazılar
1 252

Ülkemizde oldukça önemli bir tatil şehri olarak bilinmekte olan Bodrum şehrinde de son derece eğlenceli, farklı bir çok aktivite ile dolu, oldukça uygun maliyetli tekne turlarına katılabilme olanağı bulunmaktadır. Bodrum çevresinde görülmeye değer bir çok küçük adanın bulunması, bu değişik görünümlere sahip 5 koya küçük ziyaretler yapılması  ve bu koylarda yer almakta olan muhteşem plajlarda güneşlenme olanağını sunması Bodrum tekne turunu oldukça cazip kılmaktadır. Ayrıca herşey dahil paketler halinde ve yaklaşık 80-TL gibi bir ücretle sunulmakta olan tekne turu hizmetleri içerisinde Karaada, Kleopatra Sıcak su mağarası, Meteor çukuru, Poyraz koyu ve Tavşan koyu burnunu ziyaret ve yüzme olanağı sunulmaktadır.

Tekne turunda yemek ihtiyacını karşılamak adına öğle yemeği adı altında tur şirketini tercih eden kişilere sunulmakta olan Tavuk, Makarna, Salata gibi yiyecek çeşitlerinin yanında sunulan yerli alkolsüz ve bira gibi içecek çeşitleri de ücrete dahil olmaktadır. Böylelikle Bodrum şehrini doyasıya gezebilmek adına yapılan tekne turlarına olan talep giderek artış göstermektedir.

İzmir

Her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapmakta olan İzmir şehri tekne turu yönünden en zengin seçeneklere sahip olan şehirlerden bir tanesi olarak bilinmektedir. Turist sayısının fazla olması, İzmir şehri etrafında görülmeye değer bir çok ilin bulunması ve buralara düzenlenmekte olan tekne turlarının eğlencede son nokta olması sıklıkla tercih edilmesinin nedenleri arasında yer almaktadır.

İzmir çıkışlı olarak başlamakta olan tekne turları arasında Ayvalık, Kuşadası, Çeşme, Didim sonlandırmalı turlar bulunmaktadır. Her birinde farklı yerler görme olanağı sağlamakta olan bu turların fiyatları 85-TL ile 95-TL arasında değişkenlik göstermektedir. Ayrıca her turdan 0-3 yaş arası çocuklar ücretsiz olarak yararlanmakta 3-6 yaş arası çocuklara ise %50 indirim ile bu turlardan yararlanma olanağı sunulmaktadır.

Belirlenmekte olan sabit bir saatte başlatılmakta olan İzmir çıkışlı tekne turları fiyatına dahil olan aktiviteler içerisinde sabah kahvaltısı, adalara yapılacak olan küçük ziyaretler, balık ve salatadan oluşmakta olan öğle yemeği, canlı müzik eşliğinde yapılmakta olan yarışmalar, eğlenceler, belirli adaların yanında verilmekte olan yüzme molaları, meyve ikramı, bazı adalarda küçük gezinti molaları yer almaktadır.

Farklı şehirlerde yapılmakta olan küçük gezintiler sonrasında belirlenmekte olan sabit bir saatte İzmir limanına geri dönüş için hareket edilmektedir. Böylelikle yapımakta olan Tekne turları ile  İzmir şehri yanında bir çok farklı şehri de görebilme olanağı sunulmaktadır.

En Uygun Fiyatlı Tekne Turlarını Bulmak İçin Tıklayınız

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.