Arkeoloji ve Gezi Kültürü Dergisi

Kıbrıs’ı Gezmek İçin En İyi 5 Neden

Herkesin Kıbrıs’a gitme nedeni farklıdır. Bizler ise Kıbrıs’ı ziyaret etmek için en iyi beş nedeni sizler için hazırladık

0 46

Akdeniz’deki en büyük üçüncü ada olma özelliğine sahip olan Kıbrıs, pek çok kişinin gezip görülecekler listesinde yer almaktadır. Tatil denildiğinde akla ilk gelen yerlerdendir ve hemen hemen her mevsimde ziyaret edilebilir özelliktedir. Her yıl binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapan Kıbrıs, ülkemizden de en fazla gidilen yerler arasındadır. Elbette bu durumun pek çok nedeni vardır. Herkesin Kıbrıs’a gitme nedeni farklıdır. Bizler ise Kıbrıs’ı ziyaret etmek için en iyi beş nedeni sizler için hazırladık.

Yakın Mesafede Olması

Tatil planlamasında pasaport ya da vize işlemleri kimi zaman yorucu olabilir. Ya da bütçe durumlarından dolayı kimi zaman bu işlemler sekteye uğrayabilir. Kıbrıs, ülkemiz için pasaport ya da vize istemez. Kişiler kimlikleri sayesinde ülkeye kolaylıkla giriş yapabilirler. Ayrıca Kıbrıs ülkemize çok yakın bir mesafede yer alır. Öyle ki İstanbul’dan kalkan bir uçakla ortalama bir saat içinde Kıbrıs’a ulaşılabilmektedir. Ülkemize oldukça yakın bir mesafede bulunması Kıbrıs’ı gezmek için oldukça iyi bir nedendir.

Türkiye’den Uygun Fiyatlarla Seyahat Ederek Tatil Yapacağınız Yerleri Bu Başlıkta Bulabilirsiniz

Tarihsel Ve Kültürel Yapı

Gezmeyi, keşfetmeyi seven herkes gittiği yerin tarih ve kültürünü de merak eder. Kıbrıs geçmişte pek çok medeniyete ev sahipliğinde bulunmuş bir yerdir ve ticaret yollarının kesişim noktasında olmuştur. O nedenle burada pek çok medeniyetin izi vardır. Kıbrıs’ı gezerken medeniyetlerin izlerini görmek, adeta açık hava müzesinde geziyor hissine kapılmak kaçınılmazdır. Venedik, Osmanlı, Bizans, İngiliz izleri her yerdedir. Bu da bir kültür yumağı demektir. Mezarlar, oldukça farklı olaylara tanıklık yapmış zindanlar, Batık Gemi Müzesi, manastırlar, camiler, antik kentler ve daha pek çok yer tarihe ve kültüre tanıklık edilmesini sağlamaktadır.

Doğa ve Coğrafyası İle Büyüleyici Mekanlara Buradan Bakabilirsiniz

Birbirinden Güzel Sahiller

İlgili Yazılar
1 252

 

Kıbrıs denildiğinde akla gelenlerden biri de Kıbrıs’ın güzel sahilleridir. Güzel bir sahil ve temiz bir doğa Kıbrıs’a gitmek için oldukça iyi bir nedendir. Kıbrıs’ta oldukça güzel sahiller ve koylar vardır. Alagadi Plajı, su sporları yapılan Glapsides Plajı ve daha pek çok sahil gezilebilmektedir. Ayrıca Kıbrıs bitki ve hayvan çeşitliliğinde de oldukça iyidir. Bu güzellikler Kıbrıs’ı gezmek için elbette önemli nedenlerdir.

Eğlence Dünyası

Kıbrıs ve eğlence kelimeleri sıklıkla bir arada kullanılır. Bu da Kıbrıs’ı gezmek için oldukça iyi bir nedendir. Kıbrıs’ın eğlence mekanları, gazinoları ve yasal bir şekilde işleyen kumarhaneleri eğlence dünyasının kapılarını açmaktadır. İnsanlar sadece şans oyunlarını denemek için bile Kıbrıs’a gitmektedirler. Bunun yanında eğlence dünyasındaki hareketlilik, alkol kullananlar için düşük fiyat avantajları ve her zaman var olan parti dünyası Kıbrıs’ı ziyaret etme nedenlerini oluşturur.

Eğlence Başlıklı Yazılarımıza Buradan Ulaşabilirsiniz

Kıbrıs’ın Zengin Mutfağı

Hellim, hamur işi diye bilinen pilavuna, şeftali kebabı diye ün salan ama aslında Şef Ali Kebabı olan lezzet, tavşan etinden oluşturulan lalangı, farklı sebze yemekleri ve ot kavurmaları, salatalar, humus ve daha pek çok farklı lezzet burada ziyaretçileri beklemektedir. Kıbrıs lezzet dünyasında da oldukça iyidir ve bu durum da Kıbrıs’ı ziyaret etme nedenleri arasında yer alır.

Sizler İçin Hazırladığımız Listelerin Daha Fazlasını Burada Bulabilirsiniz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.