Jiangsu Mezarlarından Çıkarılan Prehistorik Kalıntılar

Jiangsu Mezarlarından Çıkarılan Prehistorik Kalıntılar

Jiangsu Eyaleti'nin Suqian şehrinde Zhao köyü arkeolojik alanındaki üç aylık kazıdan sonra, Nanjiing Müzesi’ndeki uzmanlar tarafından 5000 yıldan daha

Antik Çin’de Baykuş İmgesi ve Liu He’nin Mezar Buluntuları
Çin’de Neolitik Çağ Tarımının Gelişimi ve Etkileri
Terracotta Ordusu’nun Yunanlar Tarafından Yapıldığı Haberi Yalanlandı

Jiangsu Eyaleti’nin Suqian şehrinde Zhao köyü arkeolojik alanındaki üç aylık kazıdan sonra, Nanjiing Müzesi’ndeki uzmanlar tarafından 5000 yıldan daha öncesine dayanan eski bir kültür alanı bulundu.

Dawenkou Kültürü’nün son dönemlerine ait ortaya çıkarılan kazılar, Jiangsu Eyaleti’ndeki ilk uygarlığın evrimini bir kez daha kanıtladı.(M.Ö 4100-2600)

Nanjiing Müzesi’ndeki uzmanlar, şu ana kadar 18 mezarın bulunduğunu ve aynı zamanda birçok cenaze nesnesinin ortaya çıkarıldığını söylediler. Kazılar sonucu elde edilen nesneler, uzmanların Jiangsu Eyaleti’nde yaşamış olan tarih öncesi toplumların araştırılmasında daha yeterli fiziksel kanıtlar ortaya koyarak o dönemdeki insanların yaşam tarzları ve cenaze gelenekleri hakkında daha fazla bilgiye sahip olmalarını sağladı.

Shandog Eyaleti’nde Tai’an şahrindeki kalıntılara adını veren Dawenkou Kültürü, Jiangsu’nun kuzeyindeki Shandong’da, Henan’ın güneydoğusunda ve Liaodong Yarımadası’nda yayılmıştır.

cin-mezari

Çin İmparatorunun Mezarında 2 Bin 150 Yıllık Çay Bulundu

Çeviri: Gülizar ÇAKMAK

Kaynak: china

COMMENTS

DISQUS: 0
15000onon