Arkeoloji ve Gezi Kültürü Dergisi

Antropoloji Öğrencileri Kongresi Bu Yıl Sivas’ta

7. Ulusal Antropoloji Öğrencileri Kongresi

0 89

Konu: 7. Ulusal Antropoloji Öğrencileri Kongresi

Kimler Katılacak: Türkiye’nin çeşitli üniversitelerindeki Antropoloji Bölümü ve interdisipliner alanlardan öğrenciler ve akademisyenler

Kongre Konuları: Kongre, Antropoloji biliminin tüm içeriğini kapsamakla beraber;

Kimlik ve Etnisite, Göç, Toplumsal Cinsiyet Rolleri, Siyasal Antropoloji, Din Antropolojisi, Kent Antropolojisi, Küreselleşme ve Küresel Hareketler, Spor Antropolojisi, Ergonomi, Moleküler Antropoloji, Paleogenetik, Omurgalılar Paleontolojisi, İnsan Evrimi, Osteoloji, Arkeoloji, Dil bilim, Adli Antropoloji öncelikli konular olarak belirlenmiştir.

Yer: Cumhuriyet Üniversitesi Merkezi Amfi

İlgili Yazılar
1 252

Tarih: 25, 26, 27 nisan 2018

Sitemizde Bulunan Tüm Antropoloji Yazılarına Buradan Ulaşabilirsiniz

2018 yılında 7.’si yapılacak olan Ulusal Antropoloji Öğrencileri Kongresi Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nin ev sahipliğinde Antropoloji Bölümü tarafından düzenlenecektir. Antropoloji Kulübü olarak ev sahipliği yapmaktan büyük onur duyacağız. Kulübümüz 2002 senesinden itibaren Cumhuriyet Üniversitesi Edebiyat Fakültesi bünyesinde faaliyet gösteren bir kulüptür. Kongremize destek verenler olduğu kadar, destek görmeyip büyük sıkıntılar çektiğimiz zamanlarda oldu. 2017-2018 eğitim dönemine başladığımızdan beri bütün etkinliklerimizde Rektörlüğümüz ve fakülte dekanlığınca büyük destek gördük ve çalışmalarımız geçen senelere oranla desteklendi. Ayrıca kongreye destekte bulunan Çamlıbel Elektrik A.Ş. ye ve Kulübümüze destek verenlere teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Cumhuriyet Üniversitesi Antropoloji Kulübü olarak bu kongrede sadece antropoloji öğrencilerini değil, Antropoloji ile uzaktan yakından ilişkisi olan her öğrenciyi davet ettik ve bir arada olmaya büyük önem verdik. Aynı zamanda kongre, Antropoloji Bölümü öğrencileri açısından poster, sözlü sunum, farklı konu ve çalışma alanlarıyla ilgili olarak deneyim kazanacağı, kendisini iyi bir şekilde ifade edeceği alanlar olması yönünden büyük bir öneme sahiptir.

Cumhuriyet Üniversitesi Antropoloji Kulübü & Antropoloji Bölümü Temsilcisi

Onur SOYDAN

Güncel Kültürel Etkinlikleri Buradan Takip Edebilirsiniz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.