Arkeoloji ve Gezi Kültürü Dergisi

Alışveriş Tutkunları İçin Harika Bir Şehir: Birmingham

Alışveriş tutkunu olan kişiler için Birmingham oldukça doğru bir hedeftir

0 28

Alışveriş tutkunu olan kişiler için Birmingham oldukça doğru bir hedeftir. Birmingham, Birleşik Krallık içinde yer alan, İngiltere’nin West Midlands bölgesinde bir büyükşehirdir. Burası perakende alışverişte oldukça önemli bir merkez haline gelmiştir. Burada yaz kış fark etmeden her daim ekonomik bir alışveriş gerçekleştirmek mümkündür. Şehirde birbirinden güzel alışveriş merkezleri yer almaktadır ve alışveriş severler bu merkezleri gezmek için bir günden fazlasını ayırmak durumundadırlar.

Dünyanın en meşhur alışveriş merkezleri buradadır

Nasıl Alışveriş Yapılır?

Şehirde kullanılan para İngiliz sterlinidir. Buraya turist olarak gelenler kolaylıkla bulabilecekleri döviz bürolarında değişiklik yapabilirler. Döviz büroları şehrin pek çok yerinde vardır. İstenilen durumlarda ve komisyon farkından etkilenmemek adına şehre gidilmeden de parayı sterline çevirmek mümkündür. Alışverişlerde nakit yanı sıra kredi kartları da geçerli olmaktadır. Hava şartları alışveriş tutkusunu etkilemesin istiyorsanız mayıs-eylül ayları arasında bir program planlayabilirsiniz. Bu sayede hava sıcaklığından dolayı sıkıntı yaşamazsınız.

Birmingham bir alışveriş cennetidir ve bu cennet şehrin merkezinde yer alır. Ancak bu şehirde gezilip görülecek yerler de mevcuttur. Alışveriş ihtiyacınızı tatil planınızla birleştirerek verimli zamanlar elde edebilirsiniz. Spor, dans gösterileri ve diğer eğlence organizasyonlarının yapıldığı Lg Arena, her yıl yüz elliye yakın etkinliğin olduğu Ulusal Sergi Merkezi, doğal güzelliklerin görülebileceği Brueton ve Malvern Parkları, sanat galerileri, müzeler ve hayvanat bahçesi gibi pek çok farklı ve güzel alan ziyaretçilerini beklemektedir.

İlgili Yazılar
1 252

Avrupa Ülkeleri Gezi Notlarımız İçin Bu Linke Gidebilirsiniz

Birmingham Alışveriş Adresleri

Bullring, şehrin merkezinde yer alan devasa bir alışveriş merkezidir. Ayrıca bu alışveriş merkezinin etrafında da oldukça fazla sayıda mağaza ve outletler vardır. Bullring alışveriş merkezinde birbirinden ünlü markaların ürünlerini, uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Ayrıca kitap severler içinde oldukça büyük kitapçılar vardır. Şehir çok büyük değildir ve bu nedenle yürüyerek gezilebilir. Bu sayede hem alışveriş arasında molalar verilebilir hem de şehir kültürü gözlemlenebilir. Ayrıca Bullring merkezinden kafe ve restoranların yer aldığı cadde yakın mesafededir. Caddede ilerleyince de meyve-sebze ve hediyelik eşya alınabilecek bir Pazar sizleri karşılayacaktır.

Dünyaca ünlü olan Aiko, Needless Aley’deki Disorder, Bullring içinde yer alan The Povilions, Corporation Street ve New Street de mutlaka uğranılması gereken alışveriş merkezleridir. Bu şehirde birbirinden güzel kıyafetler, aksesuarlar, kozmetik ürünleri, hediyelik eşyalar sizleri beklemektedir. Bu şehirde ucuz ve kaliteli ürünler bulabilir, alışveriş yaparken gezip görmenin tadına da varabilirsiniz.

Diğer Gezi Notlarımıza Ulaşmak İçin Bu Linke Gidebilirsiniz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.